van Piet Seignette heb ik overgenomen. Eerst in Camperduin en later op de Stierop aan de overkant van het Alkmaardermeer. Een van die verhalen heb ik uitgeschreven tot het boek 'Goud op De Stierop', uitgegeven door Boekscout.nl. Collega John van den Aakster tekende de illustraties. Met projecten werd altijd groots uitgepakt. Het hoogtepunt was wel het circusproject. Sporthal De Lelie werd omgetoverd tot circustent met bouwlampen als spots en strobalen rond de piste. Onze wilde dieren waren de schoolgeiten die olijk keutels poepend over plankjes werden geleid door groep acht leerlingen. Piet Seignette, Gré Mors en Gerda van Zwol namen tijdens het optreden afscheid. Piet moest op een kast zitten en Mick Kerssens (zijn neef) sprong via de minitrampoline over hem heen. Het 40-jarig jubileum werd groots gevierd op het plein met drie grote tipi's van Marcel Koomen en een heuse schoolband. Zes jaar geleden verhuisden we naar ons nieuwe gebouw waar na een paar jaar de Jacobusschool bijkwam. Nieuwe ideeën komen boven drijven waardoor de school een nieuwe identiteit krijgt. Het onderwijs verandert snel en ook de leerkrachten. Alle mannen zijn inmiddels met pensioen en dus heb ik alleen nog vrouwelijke collega's, maar wat voor collega's! «ttfc 1We kijken nu ook wat breder. Zo hebben we samenmetdeRembrandtschool,deHistorische Vereniging van Akersloot, ontwerpster Sandra Overweg en de Bibliotheek, dankzij de allerlaatste subsidie van de Provincie, leskisten gemaakt over onze plaatselijke geschiedenis Heer Hugo arriveert te voor het onderwijs in Akersloot. In oktober 2013 kwam Heer Hugo te paard'paard persoonlijk de kisten inwijden. De leerlingen vinden het ook altijd zeer interessant als ze even mogen kijken in de bibliotheek in de vitrines. Als geschiedenis tot de verbeelding spreekt en dichtbij komt, vergroot het de intrinsieke motivatie om er iets over te leren. Herinneringen van Anita Pouw leerkracht op de Jacobus- en Johannesschool en nu 'De Brug'. Van 1988 tot 1998 heb ik parttime op de Sint Jacobusschool gewerkt. Men kende mij als juf Anita Wensink. Vanaf 1998 tot heden op de Johannesbasisschool, die nu 'De Brug' heet. Het leuke is dat ik een opa en oma tref, die nu hun kleinzoon brengen en waarvan ik hun kinderen op de Jacobus heb gehad. Van mijn tijd op de Jacobus is vooral het 85

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 85