Van Jacobus en Johannes naar De Brug door Wouter Molenaar Ik heb als leerling op de Jacobusschool gezeten, als stagiair op zowel de Johannes als de Jacobus en als leerkracht werkte ik op de Johannesschool. Nu werk ik op De Brug, in groep acht. De eerste en tweede klas met juffrouw de Jong voelde veilig aan. Leren lezen met 'An en Jan' in de hoofdrol. We gingen wel eens in haar tuin zitten. Dan ging ze voorlezen. Een klasgenoot werd een keer vastgebonden op zijn stoel omdat hij te druk was. Dat maakte indruk. In de derde klas hadden we Meester Dorus Teeling. Ik vond hem leuk met zijn Moek- met-zijn wondersloffen-verhalen, maar ook zijn (al- dan- niet verzonnen) verhalen over Michiel de Ruvter en Piet I lein waarbij hij een prachtig schip op liet bord had getekend. I lij had soms een fez op zijn hoofd. Meester Jo Meijne hadden we in de vierde en vijfde klas. Dat was niet echt een leuke leraar en hij had losse handjes. Toch konden wij veel bij hem maken, zoals een indianenpruik op zijn kale hoofd zetten met zijn verjaardag. Heel soms kwam een hond van hem mee naar school. Ik was misdienaar. Na het dienen van de ochtendmis en de aparte mis van Pastoor Van der Berg mochten we later op school komen. Dan moesten we nog een keer voor het bord op de knieën om een extra Onze Vader te bidden. In de zesde klas hadden we eerst meester Raaijmakers. Hij was tevens directeur. Een vreemde man. Hij had een kaboutertje in een mand en zei tegen ons dat 'Ukkel' wel zou opletten als hij ging telefoneren. Zodra hij verdwenen was, vloog Ukkel door de klas. Daarna kregen we Dorus Teeling weer. Volgens mij deden we dat jaar voor de eerste keer de eindtoets van Cito. Na de lagere school ging ik naar de MAVO in Alkmaar en daarna de HAVO in Bergen. Daarna ging ik naar de PABO op dezelfde school. Dat werd geen succes bij gebrek aan motivatie. Ik liep stage bij Piet Seignette op de Johannesschool en vond dat eigenlijk wel erg leuk. Toch besloot ik om te gaan werken. Ik solliciteerde bij de douane en na de opleiding werd ik geplaatst op Schiphol waar ik zowel in de loodsen als De eerste klas met mijn pussen Gonny en Tineke en mijn broer Frans. 83

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 83