Van mijn zoon: Tijmen Smit Basisschooltijd van 2006 tot en met 2014: Johannesschool/'De Brug' Kleuterschool was toen nog apart van de Johannesschool aan de andere kant van het schoolplein. Dit valt inmiddels wel onder de basisschool en Tijmen begint dan ook in groep één (kleuterklas). Tijmen heeft de verhuizing meegemaakt naar het gloednieuwe schoolgebouw van de Johannesschool. Vanaf groep drie kreeg Tijmen les met behulp van een smartboard. Eind groep zes (2012) kwamen de kinderen van de Jacobusschool ook in het pand van de Johannesschool. En dus werd basisschool de Brug een feit. Pasen werd gevierd op school met een Paasontbijt waarbij de kinderen voor elkaar een Paasontbijt maakten in een mooi versierde schoenendoos. Daarnaast werd met Pasen altijd het Paas en Kippenspel gevierd, waarbij de kinderen uit groep acht zich verstopten in een bepaald gedeelte van het dorp. Gemaskerd met een hele grote versierde kippenkop en onherkenbaar zittend onder een groot kleed. De rest van de kinderen van de school ging in groepjes op zoek naar deze 'kippen' Eerste groep 8 van basis- en moest dan raden wie er verstopt zat onder de kippenkop. Kerst werd school'De Brug'. uitgebreid gevierd met het kerstdiner op school in de avond en met een kerstmusical in groep zeven. En Sinterklaas werd ook elk jaar weer gevierd met een compleet verhaal eromheen. Het schoolvoetbaltoernooi in groep zeven en acht was een hoogtepunt; jongens- en meidenteams strijden onderling tegen scholen uit omliggende gemeentes. Het schoolvoetbaltoernooi vond plaats bij de voetbalvereniging in Limmen. Tijmen is op kamp gegaan vanaf groep zes. En Tijmen heeft in groep acht ook de eindmusical met de hele klas gedaan. Wat speelden zij op het schoolplein? Voor de lagere klassen waren er driewielers, fietsjes en steppen. Natuurlijk de grote zandbak. En na de verhuizing naar de nieuwe school kwam er buiten een heus pannaveld waarop gevoetbald kon worden. Wat was nog meer typerend voor de Johannesschool/de Brug? Het dansen onder leiding van juf Willy buiten op het schoolplein met mooi weer. Of het buiten zingen met meester Wouter. De J-factor, waarbij alle groepen één keer per jaar een eigen optreden gaven voor de rest van de school. Het zingen van juf Sanny. Groep 1 juf Angelique, groep 2 juf Anouk, groep 3 juf Sanny, groep 4 juf Esther, groep 5 juf Janneke /meester Fred, groep 6 juf Maranka/ meester Fred, groep 7 juf Willy, groep 8 juf Ans/juf Petra. 82

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 82