1e klas juffrouw Sernee. 2e klas juffrouw Putter/juffrouw Velzeboer, 3e klas Meester Leek, 4e klas juffrouw Eggen, 5e klas meester Leek, 6e klas meester van der Holst. Wat heel bijzonder was, was dat juffrouw Sernee ook nog les heeft gegeven aan de oma van pap; oma Dekker. Van mij: Monique Smit-Broersen Lagere schooltijd van 1973 tot en met 1981: Johannesschool Ik ging naar de kleuterschool aan de Johan Strausslaan en kreeg les van Juffrouw Bleijendaal. Hele mooie herinneringen bewaar ik aan de eerste klas waar ik les kreeg van juffrouw Solleveld. Als je goed je best deed met je groepje en goed luisterde, kreeg je een plusje en bij de meeste plusjes mocht je met je groepje met juf mee naar haar huis op een woensdagmiddag om pannenkoeken te eten, wat een feest! Er werden volop feesten op school gevierd: Sinterklaasfeest met elk jaar een ander verhaal rondom de aankomst van de Sint. Ik zal nooit vergeten die keer dat het paard van de Sint op hol sloeg en de Sint van het paard viel, dit was niet ingestudeerd! Ik denk dat Monique van Diepen nog een litteken in haar been heeft van een van de hoeven van het paard. Pastoor Hageman kwam op school in de 2e klas, ter voorbereiding van onze 1e Heilige Communie, en hij maakte prachtige tekeningen op het schoolbord. Toen deed je als gehele klas nog je 1e Communie. Die winter (was het ergens rond 1978?) dat we de 11-Stratentocht hebben geschaatst! Het had zo gevroren en geijzeld dat we konden schaatsen op straat! School had een 11-Stratentocht uitgezet! De musical in de zesde klas niet te vergeten. En schoolkamp in de vijfde klas; we mochten in tentjes bij boer Zwart staan op de Sluis. En als hoogtepunt natuurlijk het kamp in de zesde klas in de boerderij, familie van meester Seignette, in Schoorl. En zoals altijd was er een spannend verhaal tijdens ons kamp, dat liep als een rode draad door de dagen heen. Wat was nog meer typerend voor de Johannesschool? Het krijtjes eten van meester Van den Aakster en het borstels gooien (zorgen dat je bukte!) van meester Metselaar. De sporttoernooien tussen de Akerslootse scholen, zoals handbal. De onderlinge strijd tussen de vier scholen was behoorlijk fanatiek! De mogelijkheid om te leren schaken (toch een pionnendiploma en een torendiploma gehaald). We kregen trouwens wel eens schaakles in de Jacobusschool. Het herbarium dat wij in de loop van de lagere school maakten. Wat jammer dat de kinderen dit nu niet meer doen! We kregen handwerkles van juffrouw Schoorl en ook les van juffrouw van Zwol. Wat speelden wij op het schoolplein? Elastieken en knikkeren en 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, Wie zal ik een zoentje geven? Of we zaten naast elkaar op de houten bank, getallen te noemen terwijl we onze duim over onze schouder staken. 1e klas juffrouw Solleveld, 2e klas juffrouw Rodenburg, 3e klas meester van den Aakster, 4e klas meester Metselaar, 5e klas meester Kleverlaan, 6e klas meester Seignette. 81

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 81