lichtvoetigs als een speeltuin werden er zware woorden gesproken op die oprichtingsvergadering. 'Nu kunnen we ze opvangen in de speeltuin, waar hun een groot verantwoordelijkheidsbewustzijn wordt bijgebracht, waar zij discipline leren en vele andere deugden beoefenen zodat de speeltuin ook een positieve opvoedende waarde heeft. De speeltuin moet in goede staat verkeren en moet hier in katholieke handen zijn omdat het deel van de opvoeding is: de sfeer, waarvoor de kinderen zeer gevoelig zijn, moet katholiek gehouden worden". De geachte afgevaardigde van het diocesane verbond van katholieke speeltuinverenigingen had eens moeten weten hoe dit alles in 10-15 jaar zou veranderen. Hoe dan ook, het kon beginnen. Er werd ook een voorlopig bestuur gevormd door: de dames Terluin, Tiebie, Koopman en Broersen en de heren A. Schoon, P. Putter, A. Broersen, Jac. Zoon, J. Pepping en N. Pekel. De heren Schoon, Zoon en Pekel zullen het dagelijks bestuur vormen. Daarnaast zal een technische commissie worden gevormd, onder leiding van de heren Pepping en Putter. De kontributie werd bepaald op f.0,60 per gezin per maand. Dagkaarten zullen 15 cents kosten. Zodra de ledenwerving achter de rug is, gal aan het gemeentebestuur worden gevraagd om een omheining van het terrein en de bouw van enige noodzakelijke hokjes. Wie zich naderhand als lid meldt moet f. 5,00 inleggeld betalen. De burgemeester zou zijn medewerking hebben toegezegd. Er moesten ook middelen komen. De heer A. Verduin zal een loterij verzorgen en ze willen een fancy fair houden. En al was er dan geen enkel raadslid aanwezig geweest het was een zeer goed geslaagde avond! Opbouw en activiteiten De week hierna heeft de vereniging 178 leden en dan zijn nog niet alle wijken afgewerkt. Al met al: "Wel een bewijs, dat Akersloot een speeltuin will" En dan... o, helaas verschijnt 1 september '56 het (voorlopig) laatste nummer van Op de Hoek. Ze kunnen niet meer over een stencilmachine beschikken. De ontwikkelingen moeten we nu enige tijd volgen in de regionale kranten waar regelmatig berichtjes over de speeltuin te lezen zijn. Wat er in dat laatste nummer nog net wel staat, is de aankondiging van de grote loterij. Voor een kwartje rijk wordenl Eerlijk, het bestuur van de speeltuin durft niet goed met die loterij te beginnen, want het verwacht de grootste ongelukken als de lotenverkoop gaat starten. Iedereen wil natuurlijk een massa loten hebben want iedereen wil wel rijk worden. Let dus op, vandaag of morgen zijn die loten er voor een kwartjel Er werd een flink beroep gedaan op medewerking van de katholieke gemeenschap. Een loterij en een fancy fair waaraan toch wel iedereen geacht werd deel te nemen. De middenstand werd gevraagd om prijzen ter beschikking te stellen. Menig middenstander zou wel eens onder zijn toonbank hebben willen kruipen als de kapelaan of één van diens medewerkers langs kwam met weer een bedelverzoek. Maar de prijzen 7

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 7