rekenen kreeg oma muziekles van juffrouw Putter en mooie verhalen van de reizen van meester van der Holst. En gym deed je in je dagelijkse kleren; de jongens en de meisjes apart. Je ging bijvoorbeeld marcheren of op een balk lopen. Daarnaast kregen de meisjes op zaterdagochtend naailes. En in de laatste klas kregen de jongens op zaterdagochtend vaak een soort van kruiswoordpuzzel. Dit vond oma heel oneerlijk! De laatste (8ste) klas werd wel gezien als een 'feestklas'. Er werden in die tijd wel harde straffen gegeven; je kreeg slagen met een stok of met de ring van een bepaalde juf, die straf is ook berucht of die meester die zo aan je oor kon trekken. 1e klas juffrouw Swaanenbeek, 2e klas juffrouw Sernee, 3e klas juffrouw Putter, 4e klas meester Wonings (deze is niet zo lang gebleven, kwam uit de grote stad en hij en de kinderen uit Akersloot konden niet goed met elkaar overweg), 5e klas juffrouw Eggen, 6e klas meester Beers, 7e en 8e klas meester van der Holst. Oma heeft na de lagere school geen andere school meer gevolgd. Gezien het feit dat zij vaak ziek was, bleef oma op advies van de dokter thuis en ging zij daar meehelpen. Van mijn vader: Wil Broersen Lagere schooltijd van 1951 tot en met 1959: Jacobusschool Pap ging wel eerst naar de kleuterschool. Deze was toen verderop aan de Julianaweg. I Iet gebouw staat er niet meer, maar velen van jullie zullen zich dit gebouw nog herinneren, want het heeft verschillende functies gehad. Begonnen als kaasfabriek, bejaardenhuis, scoutinghonk, bibliotheek en Storey-Club. De eerste dag werd hij nog gebracht naar school, daarna moest hij zelf vanaf de Koningsweg het hele - eind lopen. I ir was toen natuurlijk lang niet zoveel verkeer op de weg. Later mocht hij mee met een buurjongen die al op school zat in Alkmaar. En nog weer later liep ook zijn zusje, die op de kleuterschool zat, met hem mee. Op de kleuterschool was Dora Buur zijn juffrouw. Toen hij naar de lagere school ging, betekende dat ook naar school van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 15.30 uur. Én voor school altijd eerst naar de kerk. Niet alle kinderen gingen naar de kerk, maar er was verder geen onderscheid. Iedereen ging met elkaar om en speelde met elkaar. Schoolfoto lagere school 1931, v.l.n.r.: Annie Betjes, Gerie Kraakman, Alie Swart, Mien Krom, Gré Dekker, Griet Krom, Mariekje Koppes, Truus Hollenberg. 79

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 79