De naam van de nieuwe school werd 'de Brug', bedacht door de familie van Seventer, met hieronder een citaat uit de motivatie Los van het feit dat we in Akersloot in een zeer waterrijke omgeving wonen, het Kerkmeer, het Alkmaardermeer, maar ook het Noord-Hollandskanaal, De Die en zelfs de Noordzee, vinden we "de Brug ook een symbolisch mooie naam. Een brug is niet zozeer een bijbels thema. Maar het is wel een thema dat je kunt koppelen aan het (ook bijbelse) thema vrede: een brug slaan naar de ander. En voor een school: een brug naar de toekomst. De verbinding tussen de Johannesschool en de Jacobusschool: een brug zodat ze beiden als een warme herinnering blijven bestaan Opming barimhool maar naar elkaar zjjn toegegroeid. Vanuit Akersloots oogpunt kun je zelfs met wat 'De Brug'. fantasie het Oostelijk gedeelte waar de Jacobusschool stond en het Westelijk gedeelte waar de Johannesschool staat, als de oevers zien. De school werd op 19 augustus 2013 geopend door burgemeester Mans, Willemijn en Dirk van Seventer. We hebben een aantal mensen bereid gevonden om hun herinneringen aan de Jacobus- en de Johannesschool op te schrijven. Vier generaties: Het verhaal van de familie Broersen Het was op een zondagochtend dat ik bij mijn oma op de koffie was en mijn vader er ook zat en we het kregen over onze (lagere) basisschooltijd. Wat een verschillen veranderd! Ik schreef de herinne-ringen aan de (lagere) basisschooltijd op van mijn oma, van mijn vader, van mij en van mijn jongste zoon Tijmen. Van mijn oma: Gré Broersen-Dekker Lagere schooltijd van 1 mei 1931 tot en met juni 1939: Jacobusschool Oma ging niet naar de kleuterschool. De kleuterschool zoals wij die nu kennen was er toen nog niet. Zij was nog maar 5 jaar oud toen ze voor Familie Broersen. Wat lg ef ved 77

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 77