Herinneringen aan de (lagere) basisscholen: De Jacobus- en Johannesschool En dan is daar ineens de mededeling dat de Jacobusschool aan de Kerklaan dicht gaat. De kinderen gaan verhuizen naar de Johannesschool aan de Buurtweg. Alhoewel we er al een tijdje op voorbereid waren, kwam het toch als een schok. Een mooi historisch pand, een school die al ruim 100 jaar bestaat, wat we nog groots gevierd hadden in 1989, zal voorgoed zijn deuren sluiten. Hele generaties hebben hier les gehad. Het zat er al een tijdje aan te komen, een samenvoeging met de Johannesschool was op de lange termijn onvermijdelijk. Het leerlingaantal op alle scholen in Akersloot loopt terug en gezien het aantal geboorten in Akersloot, zal dit de komende jaren niet beter worden. Ook de sportverenigingen hebben met dit probleem te kampen. Er werden informatieavonden gehouden, waarbij we onze vragen, ideeën en bezorgdheden kenbaar konden maken. Dit ging voornamelijk over veiligheid, schooltijden, huisvesting en de grootte van de klassen. Vooral veiligheid was een groot punt van aandacht. De meeste kinderen wonen toch aan de andere kant van 'de Geesterweg' en dat was bij het maken van de schoolkeuze een heel belangrijk criterium. De ideeën liepen zeer uiteen, van klaarovers tot hele tunnels onder de Geesterweg door...., een continurooster misschien. Dit alles zou pas aan de orde zijn als het minimum aantal leerlingen op beide scholen 125 leerlingen zou zijn, dus voorlopig hoefden we ons nog geen zorgen te maken, dachten we. Het liep echter heel anders. De gemeente kon het pand goed gebruiken om de leerlingen van de Paulusschool uit Castricum tijdelijk te huisvesten. Een paar weken voor het einde van het schooljaar werd bekend dat we het nieuwe schooljaar op een andere locatie zouden beginnen, maar nog wel onder de noemer 'Jacobusschool'. Er waren plannen om weer een grote reünie te organiseren zodat het hele dorp nog een keer de kans had om het pand te betreden en herinneringen op te halen. Maar op deze korte termijn was dat niet meer mogelijk. Toch willen we dit niet zomaar voorbij laten gaan en middels deze verhalen in deze 'Groene Valk' staan we hier dan toch nog even bij stil. Aan het begin van het schooljaar 2012 2013 startten we samen op de Buurtweg, maar de samenvoeging zou pas een jaar later plaatsvinden. Dit natuurlijk vanwege alle organisatorische redenen waaronder de 'nieuwe naam' van de school. Er werd een prijsvraag uitgeschreven waarbij ieder kind een nieuwe naam kenbaar kon maken. 76

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 76