as ff~Hs5£»fii53g5 .s.-s aawKswirJfS'-s steigers en uitbreiden van het aantal ligplaatsen in het meer en 'Doode Gat'. De plaatselijke visserij is niet enthousiast over de uitbreidingsplannen. De uitbreidingis gepland in de paaigronden. Bovendien heeft de jachthaven niet het geld hiervoor, er is fl. 1.000,- in kas voor investeringen. Ook de gemeente heeft niet de financiële middelen om deze investeringen te doen. Er zal hiervoor geld moeten worden geleend. Maar de gemeente heeft al een fors investeringsprogramma. De woningnood is groot, er is grote behoefte aan bouwgrond en huurwoningen. Op 20 november 1950 ontvangt B&W een brief van G.C. Laamens uit Voorburg met het volgende verzoek: Mijne Heren, Naar aanleiding van het feit, dat ik plannen koester voor een watersportbedrijf te gaan uitoefenen ben ik langs verschillende omzwervingen aan het Alkmaardermeer terecht gekomen. Hier en daar heb ik de situatie bekeken en kwam ook langs de Gemeentelijke Jachthaven. Genoemde haven vind ik zeer mooi gelegen, maar ik denk, dat hier met particulier initiatief wel veel meer te bereiken is voor de eventuele exploitant en natuurlijk ook ten aanzien van de gemeente. Na een en ander eens overdacht te hebben ben ik besloten U eens te schrijven, hetgeen ik dan ook nu doe. Gaarne wil ik u vragen of U eventueel bereid zou zijn de Gemeentelijke Jachthaven te verpachten of te verkopen. Hopende, dat de vrijheid, welke ik hierdoor genomen heb in goede aarde gal vallen, Hoogachtend, J.C. Laamens Hoe ene Laamens, eigenaar van een bedrijf in zuivel en fijne vleeswaren te Voorburg hier belandt is niet bekend. Maar het college staat niet afwijzend tegenover dit verzoek. Er wordt verder onderhandeld en het college doet op 2 januari 1951 een voorstel aan de gemeenteraad. De gemeente verkoopt de jachthaven met opstallen en inventaris voor fl. 40.000,-. 74 Laewen's Zuivelbedrijf eh -Fijne. Vlecswt ■'gjjji.. Kerk/aan met linksachter de vier premiewoningen.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 74