schilderwerken en de A.R.Z.V. betaalt een hogere bijdrage. Extra kosten zijn er voor een havenmeester, een functie die Jan Velzeboer vervult. Gaandeweg de oorlog is er steeds meer geldontwaarding. Toch wordt 1944 een topjaar, de uitkering aan de gemeente bedraagt maar liefst fl. 2.221,71. Na de oorlog Na de oorlog wordt de exploitatie op dezelfde wijze voortgezet. J. Velzeboer blijft de havenmeester en C. Soeterbroek pacht nog steeds de botenloods voor het onderhoud. Op de ledenlijst zijn de namen en adressen van de booteigenaren te lezen. De meeste leden zijn afkomstig uit Heiloo en Alkmaar. Slechts één Akersloter heeft een boot in de haven, namelijk meester v. d. Holst. Jan Velzeboer (Geesterweg) vertelt: "Er is een dokter uit het ziekenhuis van Alkmaar met een motorboot. Er kwam wel eens telefoon uit het ziekenhuis, dan moest hij met spoed naar Alkmaar. Dan hesen we een zeilmast omhoog in twee vlaggenmasten, voor de dokter een teken dat hij snel naar de haven moest komen". Voor de havenmeester worden richtlijnen opgesteld. Een korte opsomming van de taken zijn: dagelijkse inspectieronde door de haven. Het innen van de liggelden van passanten. Het in en uithalen van de boten. Schoonmaken buitentoiletten. Hijsen en binnenhalen van de vlaggen. Behulpzaam zijn bij het in- en uitvaren van de haven, vooral bij slecht weer. Klein onderhoud verrichten en toezicht houden op de haven en de loods. Hiervoor ontvangt hij een salaris van fl. 550,- (1949). ERNSTIG ONGELUK Een 29— jarige Alkmaardcr, cie hr. Ris het slachtoffer geworden van een „aardigheid" met vuurwerk. In de loods van ce jachthaven te Akersloot waren zeilers Zaterdag avond aan het dansen en tijdens dit bal werd de heer R. door een on verwachts afgestoken vuurwerk aan één der ogen getroffen. In het Cen traal Ziekenhuis hebben de docto ren de ongelukkige het oog moeten ontnemen Investeren of verkopen Eind jaren veertig komen er donkere wolken boven de jachthaven. De jachthaven verslonst en is niet meer aantrekkelijk. Er zijn forse investeringen nodig voor de komende jaren. Het bedrag wordt geschat op fl. 20.000,-, voor het baggeren van de haven en havenmond, het renoveren van de Bedrijvigheid in de haven (foto RAA.). 73

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 73