Verpachting Jachthaven Alkmaarder Meer. wordt getankt. De volgende dag vliegen ze door naar Cherbourg. Op 19 mei arriveren de vliegtuigen in Calshot Southampton (Engeland). Bekend is dat een aantal vliegtuigen daar nog langdurig verkenningsvluchten heeft uitgevoerd langs de Engelse kust. Exploitatie van de nieuwe jachthaven De jachthaven in gebruik (foto RA.A). Het Bestuur der Stichting „Jachthaven Akersloot" is voor nemens hare jachthaven, gelegen aan het Alkmaarder Meer, in de nabijheid van Alkmaar en de Zaanstreek, voor den tyd van 3 jaren, ingaande 1 April 1939, te verpachten op 15 Maart 1939 te 14 uur, ten Raadhuize te Aker sloot. De jachthaven biedt ligplaats voor pl.m. 80 jachten, de loods voor winterberging heeft een oppvl. van 540 M.3 en is voorz. van sleephelling. De voorwaarden, waarop de verpachting zal plaats hebben, zijn op aanvrage o. insl. van 0.15 aan postz. verkrijgbaar ter Gemeentesecretarie te Akersloot. De jachthaven wordt, vanaf de opening, beheerd door de gemeente tezamen met scheepswerf Nicolaas Witsen Vis te Alkmaar en A.R.Z.V. De gemeente richt hiervoor 'Stichting tot beheer en exploitatie van een jachthaven te Akersloot' op. De burgemeester is de voorzitter, wethouder Schut is secretaris-penningmeester. M. Groot (Akersloot), G Erdtsieck (Alkmaar), G. Verver (Heiloo) zijn de bestuursleden. De laatste twee zijn bestuurslid namens de A.R.Z.V Jachtwerf Witsen betaalt een pachtprijs van fl. 650,- per jaar, voldoende om de rente en aflossing van de geldlening te betalen. In 1939 wordt de jachthaven via een openbare inschrijving verpacht. De pachtovereenkomst is voor een periode van drie jaar. In het archief is er niets terug te vinden over de inschrijving, waarschijnlijk was er niet veel animo. De firma Witsen wordt het pachtcontract gegund en betaalt een jaarlijkse pachtprijs van fl. 700,-. De firma mag ook de botenloods en de sleephelling gebruiken. De A.R.Z.V heeft wel bedongen dat een lidmaatschap van deze stichting verplicht is om een ligplaats te mogen huren. Wat tarieven uit de eerste jaren zijn: Liggeld van 15 april -1 oktober fl. 1,- per m2. Winterberging buiten fl. 1,50 per m2. 70

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 70