In diezelfde periode is er ook nog een initiatief voor een dansclub (Opgeven bij J. van Duin. Haast u dus, jongens en meisjes!) een filmclub (samen zullen we de verantwoordelijkheid moeten dragen. Als jullie daartoe niet bereid zijn, zal er in Akersloot niks gebeuren, jonge vrienden. Als je tenminste begrijpt wat wij bedoelen.en het R.K. Vrouwengilde (april 1955). En dan waren er ook nog de K.VP., de K.A.J. (Katholieke Arbeidersjeugd), W.WS.V (de gymvereniging), Meervogels voetbal, later ook handbal, etc., etc. Het katholieke gebouw stond fier overeind. In juli is er het volgende bericht. Dringende oproep. De voorbereidende werkzaamheden, die aan de stichting van een speeltuin voorafgaan, zijn tot een goed einde gebracht. Nu is het allereerst nodig, dat er een r.k. speeltuinvereniging bestaat en een voldoende aantal leden telt, kan tot stichting en inrichting van een speeltuin worden overgegaan. Het hangt nu van de Akersloters zélf af, of Akersloot een speeltuin zal hebben rond de komende paasvakantie. Daarom gaan we over tot de stichting van een speeltuinvereniging en roepen we allen op tot het bijwonen van de oprichtingsvergadering op donderdag 12 juli a.s. Die zeer belangrijke vergadering zal worden gehouden in café Verduin en om 8 uur beginnen. Laten we, ondanks de drukte van het seizoen, tóch naar deze vergadering komen, want zonder speeltuinvereniging met een voldoende aantal leden GEEN SPEELTUIN! Wij verwachten daar vaders en moeders van jongere kinderen en verder allen, die zjch met de vorming en opvoeding van de jeugd bezig houden of die de kinderen een warm hart toedragen. Deskundige leden van het hoofdbestuur zullen alle gewenste inlichtingen geven, Tot donderdagavond. Kapelaan. De week hierna is kapelaan De Boer in juichstemming. "Hoera, de speeltuin, hoera. Hij draait!". Er zijn die avond al 64 aanmeldingen. Voor zoiets De speeltuin aan de Koningsweg. Beplanting is hier nog niet te zien. 6

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 6