De oorlogsdreiging maakt de burgemeester hiervan melding aan het ministerie. Tijdens deze vorstperiode krijgen de werklozen weer een uitkering. Begin maart levert 'Jan G. van der Bom boomkweekerijen' te Oudenbosch diverse bomen en struikheesters voor de afwerking van de jachthaven. De uitbreiding is gereed voordat het zeilseizoen zijn aanvang neemt. De uitbreiding (bovenste deel foto) van de jacht haven. piloten poseren. De dreiging van een oorlog wordt steeds groter. In mei 1939 wordt een gedeelte van de jachthaven als basis voor marineverkenningsvliegtuigen ingericht. Niet alleen in Akersloot maar ook op Texel, Veere (Zeeland) en Schellingwoude (Amsterdam). De jachthaven gelegen aan het Alkmaardermeer is een ideale locatie. Op het recreatieterrein ten zuiden van de jachthaven komt een benzinedepot. Zes matrozen en een korporaal bewaken de brandstof en de vliegtuigen. Het houten snoeptentje op het terrein wordt als wachtruimte ingericht. De aanvoer van de brandstof gaat via een tankers chip. Op het terreintje tussen de jachthaven en de uitbreiding is een brandstofdepot waar de vaten worden opgeslagen. Het personeel vindt onderdak bij Akersloters in huis. In September 1939 arriveren drie verkenningstoestellen Fokkers C-14 tezamen met Snoepkeetje annex wachtruimte. de piloten en de officieren. Het zijn dubbeldeks toes tellen met linnen bespanning. Ongetwijfeld zullen de toestellen veel bekijks hebben gekregen als ze met hels gebulder over Akersloot vlogen. De burgemeester is niet blij met de gang van zaken en gaat met commandant M. Smalt om tafel. Er wordt vooral over geld Vliegtuig boven Akersloot. 67

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 67