Aanbesteding aanbesteden het uitbreiden van de be staande jachthaven te Akersloot. het anders. Een aannemer moet het werk aannemen als werkverschaffingsproject. De burgemeester heeft het gevoel dat het veel goedkoper wordt uitgevoerd als de gemeente de touwtjes zelf in handen heeft. Als argumenten worden gegeven: een aannemer rekent winst en risico, er moet een uitgebreid bestek (omschrijving van de werkzaamheden) worden gemaakt en er is extern toezicht nodig, bovendien is er in de regio geen aannemer die zo'n waterbouwkundig werk kan uitvoeren. De meerkosten voor een aannemer worden geraamd op fl. 1.200,-. Maar het ministerie is niet te overtuigen dus wordt er toch een bestek gemaakt door de provincie Noord Holland. Er wordt een aanbesteding uitgeschreven. Op 5 september 1938 worden op het gemeentehuis de enveloppen met inschrijfprijzen geopend. Vijf aannemers hebben ingeschreven. Hieronder de inschrijfsommen: C. Diependaal te Santpoort (in combi met J. Beenen) te Haarlem, fl. 4.500,-, J. de Groot te Oudorp fl. 4.490,-, A. Groot te Woude (Akersloot) fl. 4.387,-, C. de Wit Alkmaar fl. 4.250,-, B. Smallegange Bakx te Haarlem fl. 3.925,- Het werk wordt niet gegund aan de laagste inschrijver. Het blijkt, bij navraag bij verschillende opdrachtgevers, dat B. Smallegange Bakx niet een goede reputatie heeft. Het werk wordt gegund aan aannemer C. de Wit uit Alkmaar. De uitbreiding In het bestek is uitvoerig omschreven hoe de uitbreiding wordt uitgevoerd. Hieronder enkele details uit het bestek en aanvullende voorwaarden: De aannemer mag voor 10.400 uur werklozen inzetten. Een overschrijding van het aantal uren is voor rekening van de aannemer en minder ureninzet wordt gekort op de aanneemsom. De aannemer levert 350 meter smalspoor, 2 wissels en 2 draaischijven en 7 karren voor het verplaatsen van de grond. Er worden 2 bruggen of pontons gemaakt om de afgegraven grond te transporteren naar de 'Grooten Uiterdijk' (grond is in eigendom van het Burgerlijk Armbestuur). Schepen krijgen de gelegenheid om de hulpbruggen te passeren tijdens werkuren. Er is toestemming van bouwmaterialenhandel De Groot om over zijn grond het smalspoor te leggen. De havenmond van de te bouwen haven wordt tijdelijk afgesloten met een kistdam. De aannemer zorgt voor bemaling zodat de werkzaamheden in den droge kunnen worden uitgevoerd. De meerpalen en steigerpalen worden tweemaal behandeld met 65 Burgemeester en Wethouders van AKERSLOOT zullen op Maandag 5 September 1938, des voormid dags te 10 uur, in het openbaar ten Raadhuize te Akersloot: Bestek en teekening zijn vanaf 25 Augustus 1938 te verkrijgen ten Raad- huize te Akersloot tegen betaling van f2.-. Aangezien het hier een werkver schaffingsobject betreft, wordt de aan dacht gevestigd op de bijzondere arbeidsvoorwaarden, welke op dit werk van toepassing zijn. 548 29 Advertentie aanbesteding.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 65