De aanleg en exploitatie van een gemeentelijke jachthaven in Akersloot (deel 2) In 'De Groene Valck' jaargang 2014 is deel één gepubliceerd, met hierin de planontwikkeling en bouw van de jachthaven. In deel twee wordt de uitbreiding, vestiging marinebasis, exploitatie en de opheffing van stichting Jachthaven Akersloot behandeld. Blik op de toekomst fioo Al tijdens de aanleg van de jachthaven in 1935, komen er plannen voor uitbreiding. Het college van B&W wil een strook grond kopen, van circa 150 meter breed met een oppervlakte van bijna 7.500 m2. De strook is gelegen langs het meer (ten zuiden van de jachthaven) tuinder M. Dekker wil het verkopen voor fl. 3.500,-. Uiteraard wordt toestemming van de gemeenteraad gevraagd voor de aankoop. Als motivatie wordt aangevoerd: er komt ruimte voor een recreatieterreintje, uitbreiding van de jachthaven en aanleg van een zwembad. Daarnaast kan, indien dit nodig is, grond worden gereserveerd voor bouwmaterialenhandel Ruigewaard in geval van uitbreiding. De raad stemt met de aankoop in. Er worden plannen ontwikkeld voor een uitbreiding van 33 ligplaatsen.Binnen een jaar na de opening van de jachthaven zou de eerste schop in de grond gaan. De begroting bedraagt totaal bijna fl. 7.000,-. Pas in juni 1938 komt er toestemming om de plannen verder uit te werken. Er zijn papieren weggeraakt op het ministerie. Bovendien wil men niet in het zeilseizoen gaan bouwen. Op dat moment zijn er 68 werklozen in Akersloot, waarvan 18 in een rijkssteunregeling Ontwerp uitbreiding jachthaven lopen en 30 werkzaam zijn in de werkverschaffing. De gemeente wil de uitbreiding weer onder eigen beheer uitvoeren. Het ministerie ziet 64

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 64