gelamineerd programma op A4 formaat. De uitnodigingen voor de ledenavonden worden bij de leden op het huisadres bezorgd door de wijkleidsters. Deze hebben ook als taak om in hun 'wijk' een attentie te verzorgen voor leden die wat extra aandacht verdienen, bijvoorbeeld bij jubilea, ziekte, enzovoort. Er worden acht avonden per seizoen georganiseerd, waarvan twee bijeenkomsten worden benoemd met een vast thema, te weten de jaarvergadering die jaarlijks in de maand januari wordt gehouden en de kerstbijeenkomst in december. Tijdens de jaarvergadering wordt een terugblik over het afgelopen jaar verzorgd, de financiën besproken, bloemen uitgereikt aan jubilarissen die 25, 40 of 50 jaar lid zijn en ter afsluiting van de avond wordt er een spelletje kienen verzorgd. Het seizoen loopt van september tot en met april. Op de zondag vóór de eerste bijeenkomst van het seizoen wordt er in de plaatselijk katholieke kerk 'St. Jacobus de meerdere' tijdens de mis een intentie opgedragen voor de leden van het Vrouwengilde. De bijeenkomsten worden gehouden in het café 'De Vriendschap' en de contributie bedraagt 30,- per kalenderjaar. Aanvang van de avonden is 20.00 uur en de eindtijd is circa 22.00 uur. De koffie wordt uitgeschonken door verschillende bestuursleden, na afloop is er nog een mogelijkheid om een drankje te nuttigen. Er is in de afgelopen 60 jaar veel veranderd in de maatschappij, daarmee ook de behoeften van individuen, dus ook van onze leden en toekomstige leden. Haar stoepje veegt ge niet meer go vaak, maar nog steeds hecht ge aan orde en regelmaat, ge laat gich niet hevelen en ge vindt haargegin minstens go belangrijk als haar loophaan. Mannen hoeven de deur niet voor haar open te houden, in het café hestelt ge haar eigen drankje. Dit is de achtergrond waartegen onze vereniging zich in 60 jaar ontwikkeld heeft. En dat brengt ons bij nu, 2015. Op 14 april 2015 bestond het Vrouwen gilde Akersloot 60 jaar. Op zondagmiddag 12 april is dit heugelijke feit door de leden van het Vrouwengilde gevierd met een 'high tea'. Bent u enthousiast geworden na het legen van dit artikel, wij willen u graag verwelkomen als nieuw lid. Opgetekend door Hennie Verduijn en Rina Pepping 62

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 62