r In seizoen 2001/2002 is onder andere aandacht geschonken aan 'De euro komt er aan'. Een aantal jaren is er per seizoen ook één ledenavond voor een goed doel benut. De goede doelen waren onder andere, stichting 'Samen spelen', 'Hospice', zorgboerderij 'De buitenkans' uit Bakkum", 'Oeganda', 'Verslaving Aids'. De ideeën hiervoor kwamen vanuit de eigen leden. Op een gegeven moment is er een kaartcursus opgezet voor leden die graag wilden leren klaverjassen, dit alles onder de bezielende leiding van mevrouw M. Veldt. Tot heden is er nog veel belangstelling, iedere week in de wintermaanden kaarten er nog zo'n 20 dames. Er is een reiscommissie, zij organiseert onder andere het jaarlijkse uitje, strandwandeling, fietstocht en soms een extra excursie. In 2003 werd het idee opgevat om een 'jongerenavond' te organiseren dit met als doel meer jonge leden aan te trekken en het KVG voor de toekomst te behouden. Enkele jonge vrouwen werden benaderd om deze avonden te organiseren. Thema's waren o.a. NLP (neuro linguïstisch programmeren) en een presentatie van de toen nog onbekende gewichtsconsulente en schrijfster Sonja Bakker. De jonge vrouwen hebben in hun netwerk gezocht naar belangstellenden en deze avonden werden zeer goed bezocht. In het jaar 2005, tijdens het 50-jarig bestaan is het thema 'Achter de schermen bij de middenstander' de revue gepasseerd. Ongeveer 12 jaar geleden, wilde enkele leden van het toenmalige bestuur stoppen met hun bestuursfunctie Met de inzet van Coby Schagen heeft het Vrouwengilde in Akersloot toch een nieuwe start kunnen maken, o.a. door andere vrouwen te vragen zitting te nemen in het bestuur. Coby Schagen. De dames luisteren Dames aan het klaverjassen. 60

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 60