Kinderkleding geshowd voor K VG-Akersloot Na de jaren 60 werden de thema's wat losser, bijvoorbeeld: een lezing verzorgd door zuivelfabriek 'De Friesche Vlag', bloemschikken, modeshow met kinderkleding. Philips deed onderzoek naar het gedrag van de Nederlandse huisvrouw en de behoefte aan elektrische apparaten en ziedaar er kwam een voorlichtingsavond over diepvrieskisten bij het KVG Akersloot. In de jaren 70/80 kwam de toenmalige wethouder, W Veldt, een lezing geven over politiek en gemeente. Ook kwam de voor velen bekende notaris Van Duin een keer langs en lichtte de aanwezigen voor over erfrecht en er kwam een keer iemand spreken over emancipatie. In die tijd kende het Vrouwengilde, per seizoen en voor één ledenavond, een ééndagsbestuur. Degene die op een voorafgaande ledenavond een plakkertje onder haar stoel vond moest als ééndagsbestuur fungeren en één ledenavond voorbereiden. Henny Verduijn kan zich herinneren dat haar moeder, die in die tijd lid was van de vereniging, zich vooraf zenuwachtig kon maken: als ik maar geen plakkertje onder mijn stoel heb". In het dorp Akersloot is vanuit het Vrouwengilde het dameskoor ontstaan, zij zingen nog regelmatig in onze parochiekerk. Atje Keulen - Deelstra kwam in februari 1995 een lezing geven over haar carriere als langebaanschaatster. ij Verzorgd; döör «endagsbestuül- 1995: Atje Keulen - Deelstra op bedoek bij het Vrouwen gilde. AKERSLOOT. Onder leiding van mevr. Swinkels, die de voorzittersha mer hanteerde, organiseerde een een- dagsttestuur, dat verder bestond uatf de dames Hoogland, Jak, Meinders, Kerssens en Dekker, een gezellige avond voor de leden van het vrou wengilde. Zij hadden voor deze, in alle opzich ten volledig geslaagde, avond de firma Hillenbrink uit Castricum mtet een. gro te collectie kinderkleding laten ko men. Met begeleiding van pianomuziek door de heer B. Meinders toonden en thousiaste meisjes van drie tot tien jaar als volleerde mannequins de fraaie, collectie. De voorzitster mevr. Baas feliciteer de het eendagsbestuur met de geslaag de avond. Voorts deelde zij mede dat er op 6 en 7 mei een gespreksweek- end voor verloofde paren wordt ge houden in Bergen. De jaarlijkse bedevaart naar Heiloo wordt gehouden op 25 m'ei a.s. Een f peciale bus zal 's avonds om 6 uur vanaf het Heer Derckplantsoen ver trekken. De kosten zijn f1,50 voor le den en niet leden. Ook herinnerde mevr. Baas aan de sluitingsavond, die wordt gehouden op 23 m'ei, voor deze vond zijn ook de dames van de Plat telandsvrouwen uitgenodigd. De heer lïenri George van Leeuwen zal dan een i oordracht houden over „Zwervers in 59

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 59