zeide toen, de Koning is dood, maar welke koning dat is geweest, weet ik niet meer. Gerard hield zeker wel van kinderen want als hij bij ons aan 't werk was, dan was ik altijd graag bij hem en hij leerde mij dan, welke bomen er in onze tuin stonden of aan de weg. 18. Naar de zolder Zo als ik hier zei was de trap naar de zolder in het portaal tussen de woonkamer en het afdak. Die trap bestond uit twaalf treden en gaf toegang tot de zolder door een vierkante opening die met een luik gesloten kon worden. Als men op de trap stond kon men zien op de bedstee in de woonkamer en daar op was altijd een bergplaats van tabak pijpen en sigaren. Midden op den zolder stond een grote schoorsteen met een houten luik er voor, dat geopend werd om hem te vegen of er spek of worst in te hangen om gerookt te worden. Die schoorsteen verdeelde de zolder enigszins in twee delen, de voor en de achterzolder, ofschoon men aan beide zijde van de schoorsteen ruimte in overvloed had om er omheen te lopen. Op de voorzolder was een raam in het houten voorschot dat licht gaf op de zolder. Rechts van dat raam stond mijn Vaders boekenstelling met gebloemde gordijnen er voor, links is later een bedstede getimmerd, waarin ik met oudste broer sliep, terwijl midden voor het raam een groen tafeltje stond met een klein opstaand randje en een laadje er in waaraan een verguld ringetje om het open te trekken. Vervolg "Aantekeningen Sierk Hennes" (deel 3) zal worden gepubliceerd in jaarboek 'De Groene Valck' 2016. 56 Kerkdijk (nu Dorpsstraat) kijkend richting de Meer. Vooraan het tieke huis van de familie Hennes. In de winter van 1909 maakt broer Klaas, amateurfotograaf, verschil lende foto's van geboor tehuis.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 56