Waarom ik die herinneringen uit mijn jeugd schreef? Met geen ander doel dan aan mijn kinderen te geven wat ik heb moeten ontberen, namelijk: enige mededelingen uit de jongensjaren van mijn vader. Ik heb mijn vader bij gebrek aan ieder gegeven (studeer, werk enz.) nooit als jongen kunnen voorstellen. Voor mij was hij, evenals Adam, volgens het Bijbelse verhaal, als volwassen mens ter wereld gekomen. De reden was Jé"!'''* waarschijnlijk dat de man mwk ftwjié nooit tijd of gelegenheid had, hfiJyy j it- zich veel met ons in te laten. Moeder daarentegen vertelde ons dikwijls uit haar jeugd, zong liedjes voor ons, die zij als kind geleerd had, beschreef Zijn vrouw Theodora (Doortje) Hennes- ons allerlei gebeurtenissen, Prins. die zij bijgewoond had en gaf ons een denkbeeld van haar meisjesleven wat ik ook later ook altijd zo plezierig vond. Bij het neerschrijven van de volgende bladzijden heb ik er zelfs nooit aan gedacht mooi te doen of iets meer te geven dan een eenvoudig verhaal van gebeurde voorvallen. Ook is er allerminst sprake van volledigheid. w.g. S. Hennes. Aantekeningen Sierk Hennes, deel 2 10. Ons nieuwe huis Ik keer nu van de school terug tot ons nieuwe huis, ik zeg ons nieuwe huis, omdat het een ander huis was, maar 't was alles behalve nieuw, een echt oud boerenhuis was het. Toen wij er kwamen lag er nog een grote mest hoop bij, waarachter ik mijn onderzoekingstochten kleine flesjes vond, mijn Moeder zeide mij dat er Haarlemmerolie in geweest was en dat zij vies waren, zodat ik ze maar weg moest gooien, maar ik had er ook een gevonden van blauw glas en dat vond ik zo mooi dat ik het niet weg gooide. Er was ook een tuin bij dat huis maar er waren geen vrucht bomen in. Later maakte mijn Vader er ook een pad door, en plante aan beide Sierk Hennes, tweede zoon van Auke Sierk Hennes, is schrijver van 'Uit mijn jeugd'. In 1903, na een le ven in het onderwijs, zette hij zijn jeugdherinneringen 49

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 49