In 1917 ging het slecht met zijn moeder. Zijn broer Abraham schreef hem 18 november: 'Beste Broeêr, De toestand van Moeder is en blijft zorgwekkend. Zij verlangt ten geerste U te zien.. Zo ge kunt, kom dan eenige dagen te voren (vóór den 24sten). Ten gevolge van de zwakte ijlt gij van tijd tot tijd. De beenen worden nog dikker. Moeder gebruikt slechts enkele stukjes biefstuk en een half kopje melk per uur. Alsje vroeger kan komen, kom dan vroeger'. Vijf dagen later stierf zij. Antoon kreeg als kapelaan nog benoemingen in Lisse, Alkmaar en Den Haag, totdat hij in 1936 pastoor werd te Rlioon bij Rotterdam. Vervolgens was hij van 1939 tot 1964 werkzaam in Akersloot. In de vrije tijd en de rustige zomermaanden deed hij onderzoek naar de geschiedenis van het dorp. Nauwgezet nam hij de oude archieven door, maakte aantekeningen en schreef daarover verhalen. Daarnaast schilderde hij en verbeeldde de woorden die hij eerder opgeschreven had in zijn geschiedverhalen (zoals is te zien op de twee onderste schilderijen van deze pagina). Zijn geloof uitte hij op het doek in andere aquarellen en pentekeningen: De Geboorte van Christus, De Drie Koningen, De Verloren Zoon, De Barmhartige Samaritaan, Het Laatste Avondmaal en een stervende Jezus. De wanden van zijn huis vulden Schilderijen Pastoor An toon Akysius van den Berg. (Foto's Historische Ver eniging Oud-Akersloot) Processie te Akersloot op 3 mei. Ned. Herv. kerk vanuit de Schoollaan (Dielofslaantje). 46 De eerste kerk (Romaans) met aparte klokkentoren, ca. 1200.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 46