Veel functionarissen hebben een hoge opleiding maar kunnen niet met personeel omgaan. Ik was gematigd in kennis maar kon heel goed met personeel omgaan. Ik heb menig vuurtje op een juiste manier weten te blussen en ook een andere werkwijze ingevoerd. Dit vonden de medewerkers eerst niet prettig, maar al heel gauw werd deze werkwijze door een ieder omarmd. Het werk bij de Belastingdienst heb ik met veel inzet en goed gedaan, maar of mijn hart hier lag? In het jaar 2005 ben ik afgezwaaid, de dames vonden het jammer dat ik wegging. Ik heb dan ook nog steeds contact met oud-collega's. In die periode dat Jan bij de belastingdienst gaat werken stopt zijn vader met werken als ook zijn compagnon. Het bedrijf Bruin en Krom wordt uiteindelijk niet voorgezet. Het overige personeel, waaronder broers van Jan, gaat over naar andere werkgevers, o.a. naar bouwbedrijf Apeldoorn, en enkelen beginnen een eigen bouwbedrijfje. Anneke en Jan kopen de woning van haar ouders met de afspraak dat haar ouders voorlopig in deze woning blijven wonen. Na de overdracht wonen de ouders van Anneke nog ruim 20 jaar in de woning. Tijdens deze periode bouwt Jan wel alvast een grote schuur op het erf. Uiteindelijk verhuizen de ouders van Anneke naar een woning aan de Vivaldihof en begint het volgende bouwproject voor Jan. De oude woning aan de Boschweg wordt afgebroken en Jan bouwt, samen met hun zoon, Eddy, in zijn vrije uren een nieuwe woning. Als de woning gereed is, wordt het huis aan de Mendelssohnstraat verkocht en gaan Jan en Anneke in 1995 met het gezin wonen aan de Boschweg. Waar Jan en Anneke tot op heden nog wonen. De ouders van Anneke blijven tot hun overlijden wonen aan de Vivaldihof, haar moeder overlijdt op de leeftijd van 90 jaar in het jaar 2003, haar vader overlijdt in 2005 op 93-jarige leeftijd. Woning van Tjerk en Nel Terpstra, Boschweg nr. 11. Tjerk en Nel Terpstra, voor hun woning aan de Vivaldihof. 36

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 36