Strammerzoom, hij volgt alle bouwvergaderingen. De bejaarden verhuizen naar tijdelijke woonunits, die ge plaatst zijn aan de Martin Luther Kingstraat. In 2013/2014 vindt er wederom een renovatie plaats van het verzorgingscentrum en vinden de bewoners van het Strammerzoom een tijdelijk onderkomen in een hotel in de Rijp. Destijds had men in de zorginstelling een grote keuken waar de kok, John Putter, het eten V.l.n.r.: Eddy, Jan, Niek en voor de bewoners bereidde. Bij de huidige zorginstelling is dit Jan Krom. gewijzigd. Het eten wordt nu ingevroren aangeleverd. Jan regelt 10 jaar het onderhoud van Strammerzoom en de bejaardenwoningen; 19 woningen aan de Mozartlaan een 22 aan het Heer Derckplantsoen. Deze worden uiteindelijk verkocht aan de Liak. Daarna worden er nog bejaardenhuisjes aan de Vivaldihof gebouwd. Het bestuur besluit zich te concentreren op het verzorgingscentrum. De club 'Vrienden van', waar ook Jan deel vanuit maakt, schenkt 2,5 ton aan de gemeente, die voor dit bedrag het gebouw 'het Kruispunt' aankoopt. Na nog enige jaren op detacheringsbasis werkzaam te zijn geweest bij het bedrijf Pronk Bouw in de Zuid-Schermer en bouwbedrijf Wijte in Uitgeest verlaat Jan op 39-jarige leeftijd de bouw en gaat een hele andere richting op. Jan heeft last van zijn knieën en na diverse onderzoeken en operatie verder blijkt dat het kraakbeen onder zijn knieschijf bijna is verdwenen en mede op advies I van de arts besluit hij een andere job te gaan zoeken. Jan J wordt aangenomen bij de belastingdienst in Haarlem en gaat daar werken in de functie adjunct commies bij de afdeling Vorderingen. Een totaal andere branche. Jan zit twee dagen op kantoor en de overige -v dagen volgt hij interne opleidingen. In die tijd is de automatisering nog niet doorgevoerd en worden de documenten met de handtypemachine verwerkt. Bij de f belastingdienst heerst een hiërarchie. De bureaustoel Jan Krom op kantoor voor adjunct commies heeft geen armleuningen en bij de Bdastmgdimst. wanneer de adjunct commies een stoel mét armleuningen in gebruik heeft wordt deze weer omgewisseld voor een stoel zonder armleuningen. Van adjunct commies groeit Jan uiteindelijk door naar hoofdcommies. Wordt de chef van de deurwaarders en de chef van de administratie, heeft een secretaresse en krijgt personeel onder zich. Enmag hij inmiddels plaatsnemen in een bureaustoel MET armleuningen. 35

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 35