Op 21 december 1967 is dan uiteindelijk de grote dag. Jan en Anneke treden in het huwelijk en het feest wordt gevierd in café Verduin. Het is een zeer miezerige dag, het vriest, ijzelt en de witte trouwauto, die is besteld, wordt voordat deze bij het bruidspaar arriveert in elkaar gereden. Door het verhuurbedrijf wordt snel een andere auto geregeld en even later rijdt er bij het bruidspaar een zwarte trouwauto voor. Jan en Anneke gaan wonen aan de Mendelssohnstraat, nr. 31, in een twee onder één kap. In het andere huis woont Coby met haar man Ben (Schagen), die één maand eerder dan Jan en Anneke zijn getrouwd. De huizen waren gebouwd door onszelf, er is veel vrije tijd ingestoken. Hans Krom en Nico Oud, die net van school af waren, deden het metselwerk. Toen Clemens, mijn jongste broer, het ouderlijk huis aan de Julianaweg kocht, verhuisden mijn ouders naar een woning op Outerlant. Het eerste aanbod, een woning aan het Heer Derckplantsoen, hadden zij op advies van de gemeente afgewezen. Echter kon-den mijn ouders aan de andere kant van de nieuwe weg totaal niet wennen en toen zich weer een kans voordeed om te verhuizen naar een bejaardenwoning aan het Heer Derck- plantsoen grepen zi] aan.Weerwonendinde nieuwe onderkomen. Vader is overleden op 12 december in 1997, moeder drie jaar later AT. op 29 november in 2000. Jan heeft bijna 20 jaar zitting in de Bejaardenstichting en is in 1985 nauw betrokken bij de nieuwbouw van het verzorgingscentrum Trouwfoto, 1967. Anneke Terpstra en Jan Krom. i Corrie en Niek Krom. 34

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 34