In die periode werkte Anneke Terpstra bij Gerard Worm op het naaiatelier. Wekelijks kreeg ik mijn loon (25 gulden) in een zakje. Op de zaterdag werkte je tot 12.30 uur. Ik heb daar totaal twee maanden gewerkt en ging daarna, samen met mijn kameraad Hans Baas, werken bij Vos bouwbedrijf. Mijn vader had daar ook gewerkt. Hans en ik zaten daar in het aangenomen werk. In galerijflats vaste kasten, kozijnen en tufmuren plaatsen. We gingen als een speer maar daar stak Vos later een stokje voor. Na die periode ging ik als timmerman werken bij mijn vader en zijn compagnon, bij het bouwbedrijf Bruin en Krom. In de avonduren behaalt Jan zijn HAVO diploma, daarna gaat hij naar de HBO bouwkunde en kan hij bij aanvang van deze opleiding een leertraject overslaan. Het bouwbedrijf Bruin en Krom werkt onder zijn papieren. Er volgen diverse projecten, o.a. de bouw van woningen aan de Zevenhuizenlaan in Heiloo, het Kooimeerplein in Alkmaar en wel 50 gymzalen door het hele land verspreid. Zoals Jan vertelt: "Wij hebben ons suf gereden". Met de tekeningen in handen worden de projecten uitgewerkt. Ons werkterrein was Noord- en Zuid-Holland. Mijn vaste maat was Piet Velzeboer. Later kreeg het bouwbedrijf, door mijn toedoen, de opdracht toegewezen voor nieuwbouw van het Horizon College in Heerhugowaard. Ik was daar de uitvoerder. Anneke Terpstra woont met haar ouders in de Schermer, is enig kind en brengt daar haar jeugd door. Op een gegeven moment besluit het gezin te verhuizen naar Akersloot en gaan zij wonen aan de Boschweg nr. 11. Haar ouders stimuleren Anneke om op een sport te gaan om zo in contact te komen met leeftijdsgenoten. Anneke gaat op gymles en ontmoet daar de zus van Jan, Ria, die haar op een keer vraagt een kopje koffie bij haar thuis te drinken. De jongste telg uit het gezin Krom, Clemens, is net geboren. En zo komt Anneke voor het eerst bij de familie Krom. Bij haar eerste bezoek aan het gezin Krom is Jan niet thuis, hij zit in dienst. Bij het volgende bezoek van Anneke is Jan wel thuis en zit hij in een fauteuil, maar is verdiept in een boek. Lezen doet Jan nog graag. Jan Krom, aan de klus. 32

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 32