dan ook misdienaar. Het was best leuk om misdienaar te zijn, want er werden regelmatig uitjes georganiseerd. Toen ik een aantal jaren later op 17-jarige leeftijd aan kapelaan Krijgsman te kennen gaf dat ik er mee wilde stoppen, zei de kapelaan: "Dat kan niet hoor, ik ga met je moeder praten". Moeder vond ook dat ik door moest gaan, maar ik wilde niet meer en stopte. Van moeder mocht ik mij in mijn kindertijd niet begeven in de omgeving van de hervormde kerk, dat was namelijk protestants gebied. Na de lagere school ging ik in verband met mijn jonge leeftijd eerst een jaar naar de VGLO en daarna twee jaar naar de LTS. Op de LTS in mijn klas zat nog een Akersloter, Henk Verduin. (red.: zijn levensverhaal staat in jaarboek 'DeGroene Valck'2014.)Tijdens de middelbare school werd Hans Baas mijn vriend, hij woonde in Alkmaar. Deze vriendschap bestaat nog steeds, één keer per jaar gaan wij samen met onze partners voor twee weken varen. Anneke en ik op onze boot en Hans en zijn vrouw op hun boot. Als wij zijn aangemeerd op de plaats van bestemming zoeken wij elkaar op. Anneke en ik zijn ook twee keer met de zeilboot naar Denemarken geweest en waren zes weken van huis. De laatste keer was in 1994. Toen ik op de LTS twee klassen had gevolgd, ging ik van school en bij Jaap Ton werken. Mijn eerste klus was in een huis aan de Crimpen, de woning waar nu Jopie de Koning-Dil woont. Ik moest tussendoor op de dag wel tien keer heen en weer fietsen van Jaap Ton naar het huis en vice versa dit voor het ophalen van spijkers, gereedschap, enz. Daarna volgde een klus aan het wijkgebouw, nu huisvesting tandartsen. Toen ik op een keer op eigen initiatief de werkplaats van Jaap Ton had opgeruimd, nam hij mij dit niet in dank af. Hij was geheel niet blij want hij kon niets meer vinden. Jaap Ton maakte 's nachts de kozijnen, die in de ochtend werden geschilderd en in de middag werden geplaatst. Bij het plaatsen waren de kozijnen nog nat van de grondverf en de menie. Jaap Ton had geen goede structuur. Op een keer moesten wij een brug maken aan de Bloemdalerweg in de Schermer. Arie Krom zou metselen en Cor Stam, die bij het bouwbedrijf gebroeders Tiebie werkte, bracht het cement en zand naar de Schermer. Met een volbeladen bakfiets gingen wij met zijn drieën met de pont naar de overkant. Cor zat op de bakfiets en oom Arie en ik duwden de zwaar beladen bakfiets. Door een fout, het besturingsysteem viel naar beneden, belandde de bakfiets in de greppel en Cor, die nog wilde zeggen dat er iets mis ging, maar niet zo snel uit zijn woorden kwam, vloog over de bakfiets heen, hij had een flinke landing gemaakt. In de wintermaanden als het hard gewaaid had moesten wij bij de pastorie en de hervormde kerk altijd de dakpannen weer goed leggen. Ook heb ik een periode bij Jack Tromp gewerkt, een timmer-/aannemersbedrijf. In de binnenstad van Alkmaar, het winkelpand van Kofa Spruyt verbouwen en dan weer een klusje tussendoor bij Gerard Worm. 31

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 31