Opa Krom zat ook op de harmonie en was dirigent van het herenkoor. Vader heeft later het dirigentstokje overgenomen en daarna het dames- en kinderkoor opgericht. Toen oom Jo, de jongste broer van mijn vader op de lagere school zat werd hij, als de organist Jan Leek uit Dorregeest niet kwam opdagen, door opa Krom uit de klas gehaald en moest hij spelen bij rouwtjes of trouwtjes. Oom Jo werd later beroepsmilitair/muzikant en maakte deel uit van de Huzaren van Boreel waar ook Pim Jacobs bij was aangesloten. Hij ging werken als rechercheur in Amsterdam op bureau Warmoesstraat, waar Baantjer zijn chef was. Oom Jo was bevriend met Han Verduin. Nadat de harmonie in Akersloot wordt opgeheven, gaan veel leden over naar de harmonie 'Uitgeest' in Uitgeest, zo ook zes leden van de familie Krom. Toen mijn ouders 50 jaar getrouwd waren hebben de kinderen en kleinkinderen het muzikale deel tijdens de huwelijksmis verzorgd en bracht de harmonie uit Uitgeest een serenade aan mijn ouders. Mijn lagere schoolklassen heb ik gevolgd bij juffrouw Velzeboer, juffrouw Serné, juffrouw Egge en meester Janssen. In die tijd duldden de juffrouw of meester geen tegenspraak. De kinderen moesten stil zijn en met hun armen over elkaar zitten, je mocht niets zeggen anders werd je mond gesnoerd. In deze tijd worden de kinderen gehoord, mogen hun belevenissen delen, kortom ze zijn veel spraakzamer. Jan heeft op de lagere school geen echte vriendengroep. Hij gaat om met Cor Mienis, die schuin tegenover hem woont in het café dat door zijn vader, Klaas Mienis, wordt beheerd. In die tijd was er nog geen televisie en vermaakten wij ons met voetballen of fietsen. Fietsen deden wij ook binnen in het café. In de toneelzaal, die eigenlijk alleen tijdens de kermis in gebruik was, reden wij rondjes zo hard als we konden en de tijd werd opgenomen met behulp van een wekker, want een stopwatch hadden wij niet. Bij het gezin Mienis mag en kan alles, echter bij het gezin Krom staat orde en regelmaat hoog in het vaandel. Mijn moeder was zeer gelovig, het was net of zij in de kerk geboren was. Elke ochtend voor aanvang van de schooldag moesten wij naar de kerk. Op school werd het kerkbezoek van leerlingen bij aanvang van de schooldag door de meester of juffrouw bijgehouden. Toen ik de leeftijd had bereikt om misdienaar te zijn, werd ik Achter (v.l.n.r.): Marie Krom, Corrie en Niek Krom. Voor: Jan Krom. 30 lininr i rtOJAitio SlXIITFAARj 50 jarig huwelijk Corrie en Niek Krom.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 30