en werd beheerd door de zusters uit Uitgeest, hun namen zijn mij ontschoten. Met opa Leering ging ik wel eens mee op de bok van zijn paard en wagen naar Hillegom. In Vogelzang stopte hij, zoals altijd, voor een kop koffie. Toen wij weer opstapten was het zo gaan regenen en de wagen bood geen bescherming, maar opa zei: "Geen probleem, trek deze jas maar aan". Toen we weer op de Hoogegeest waren aangekomen en ik van de bok afstapte had die duffelse jas zoveel water opgezogen en was zo zwaar geworden dat ik door mijn benen zakte. Jaren later wilde ik de woning aan de Hoogegeest kopen maar daar was de familie Leeringgeen voorstander van. Men dacht als het huis verkocht wordt aan een vreemde kan er meer voor gebeurd worden. Uiteindelijk is de woning verkocht aan Jan van Diepen. In 1947 verhuisden vader, moeder, Coby, Piet en iknaar een woningaan de Julianaweg nr. 225 (nu nr. 69)Vader huurde dit huis van Koosje Kaptein, het huis was van haar vader. Elk jaar kreeg vader 5 gulden om het dakbeschot aan de binnenzijde van de woning in te smeren met petroleum, dit om houtluizen te voorkomen. Ik kan mij niet herinneren dat mijn vader dit ook maar één keer heeft gedaan. Alleen al om die stank die dit zou veroorzaken. Ter controle kwam Koosje Kaptein één keer per jaar bij mijn ouders te gast. 28 In 1953 heeft mijn vader het huis van Koosje gekocht voor 3.200 gulden. In de woning aan de Julianaweg zijn nog tien kinderen geboren, Arie, Ria, Henk, Gerard, Liesbeth, Stina, Nico, Bert, Frank en Clemens. Woning aan de Julianaweg. De jongens (v.l.n.r.): Bert, Frank (op schoot) Jan, Gerard, Piet, Henk, Clemens (op schoot) Arie, Nico. Achter (v.l.n.r): Arie, Jan, Gerard, Niek Voor (v.l.n.r): Piet, Ria, Liesbeth, Stina, Corrie, Henk, Coby.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 28