Mijn vroegste herinneringen gaan terug naar de Hoogegeest. Vanuit de molen 'Binnengeester' die aan de Crimpen stond en in 1928 is gesloopt, waren opa en oma Leering verhuisd naar een woning, nu nr. 15, aan de Hoogegeest; hier woont nu de familie Berkhout- Deijlen. Opa Leerling had dit huis laten bouwen door de gebroeders Poland. Bij het verlaten van de molen, die 300 jaar door de familie Leering was beheerd, werd ook het molenaarsberoep in de familie beëindigd; opa was de laatste molenaar. Opa Leering had bij de woning aan de Hoogegeest een koeienstal met 10 koeien. Moeder was bevriend met Stien Krom, en ontmoette de broer van Stien, Nico, tijdens een muziekuitvoering. Zij kregen verkering en na twee verkeringsjaren traden zij op 23 juli 1942 in het huwelijk en gingen inwonen bij opa en oma Leering. Opa had 5 koeien verkocht en een gedeelte van de koeienstal werd door zijn schoonzoon, Nico Krom, verbouwd tot woonruimte voor zijn dochter Corrie en schoonzoon Nico. Vader en moeder gingen wonen in het achterhuis en opa en oma in het voorhuis. Ik, als eerstgeboren in het gezin, als ook Coby en Piet zijn op de Hoogegeest ter wereld gekomen en we hebben daar onze eerste jaren doorgebracht. Wij verbleven altijd in de keuken, de woonkamer moest netjes blijven. Ik herinner mij nog dat Coby en ik vanuit huis naar de kleuterschool liepen. Wij deden daar met onze korte beentjes wel een uur over en zo jong als wij waren, wij gingen zonder begeleiding naar school. Nu is dit niet denkbaar, in deze tijd worden de kleintjes naar school gebracht door hun ouder, grootouder of oppas. De kleuterschool was in de voormalige melkfabriek, had twee kleuterklassen Woning aan de Hoogegeest. Coby en Jan Krom. V.l.n.r.: Piet, Coby, Henk, Jan, Ria en Arie Krom. 27

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 27