2 Levensverhaal Jan Krom Opa, Jan Krom, en oma, Marie Verduin, trouwden op 19 mei in het jaar 1915 en kregen 11 kinderen. Hun eerste kindje, een meisje genaamd Grietje, heeft maar kort geleefd en is op de dag van haar geboorte ook weer overleden. Mijn vader was het derde kind in het gezin en is geboren op 15 november in het jaar 1917 en kreeg de roepnaam Nico. Vader werd later timmerman. Hij ging werken in het timmerbedrijf van de gebroeders Krom, bij zijn vader, Jan Krom en diens broer Wijnand. De grootvader van mijn vader is gestart met de bouw van het Poldergemaal 1879. Hij kwam echter op 61-jarige leeftijd te overlijden en zijn vrouw, Guurtje Krom-Spaans, heeft het bouwbedrijf met haar zonen voortgezet en ervoor gezorgd dat het Poldergemaal werd afgebouwd. Het eerste project van opa was het zusterhuis en de school aan de Langebuurt in Uitgeest. Toen de tijd zich aandiende dat het bedrijf door de volgende generatie Krom moest worden overgenomen, is het bedrijf voortgezet door een broer en een neef van mijn vader, beiden Theo genaamd, die toen nog heel jong waren, 16 jaar of 17 jaar. Er was voldoende werk maar het bedrijf was te klein om vier grote gezinnen te onderhouden en vader ging werken in de wagenmakerij van Albert Vermeulen. Tijdens de oorlogsjaren heeft hij nog een poosje bij de cacaofabriek de Moriaan gewerkt en is uiteindelijk zelf een timmerbedrijf begonnen, Bruin en Krom. Moeder was voor haar trouwen de vroedvrouw (baker) van Akersloot en omstreken. De vader van mijn moeder, opa Leering, werkte regelmatig voor de gemeente, had een klein transportbedrijfje en vervoerde met paard en wagen bollen, stro en mest naar onder andere Sassenheim en Hillegom. Ook zand van uitgravingen op de Hoogegeest voor woningbouw in de periode 1920 tot 1950 vervoerde opa. Jan Krom. V.l.n.r.: Stien, Arie t Niek Krom.

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 26