In 1967 stoppen mevr. Admiraal-de Graaf, de heren A. Schut, B. Buter en L. van Til. Mevr. Buur-Schuit en de heren A. Kaptein en J. Bakker (als technisch man repareerde hij veel in de speeltuin) komen erbij. A Verduin wordt voorzitter. Willem Veldt (Jzn.) maakte ook nog deel uit van het laatste bestuur. In 1968 treedt A. Broersen af. Hij is dan 12 jaar bestuurslid geweest. Hij heeft in die jaren heel veel voor de vereniging gedaan. Als secretaris, zijn naam tref je aan onder bijna alle berichten, en ook een paar jaar als voorzitter. Daarnaast was hij vaak bezig met het onderhoud, er moest voortdurend geschilderd worden, want roest was een groot probleem en alles moest in het voor- en najaar worden ingericht, respectievelijk worden opgeruimd. De vereniging en de jeugd uit die periode hebben veel aan hem en aan al die anderen te danken. Eind 1970 viel dus het doek voor de speeltuinvereniging. In de veertien jaar daaraan voorafgaand bood zij een hele generatie kinderen in Akersloot een prachtige speelplek. De talloze activiteiten die de vereniging organiseerde hebben velen groot plezier gedaan! Opgetekend door: Wil Buur De cursieve teksten zijn letterlijk overgenomen. Gebruikte bronnen: Uit het Regionaal Archief te Alkmaar: De jaargangen van Op de Hoek (Alle nummers van Op de Hoek zijn vrij in te zien op de website van het Regionaal Archief in Alkmaar) Het Noord Hollands Dagblad, 1955 tot en met 1970. Met dank aan: Ludo Tiebie, Arie Broersen, Kees Melker. 20

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 20