Steeds weer verzint hij iets om de boel aan de gang te houden. In oktober '62 worden er gratis speeltuinreisjes beloofd aan diegenen die het meest inbrengen. Mevr. Van Sikkelerus zal in een zeer geheim boekje de stand bijhouden. En een andere keer: Het is nog lang geen kermis maar toch liggen er fluiten, gakspiegels, ringen, ja zelfs poppen en prachtige zakmessen te wachten op jongens en meisjes, die een behoorlijke hoeveelheid oud papier voor de speeltuin verzamelen en op woensdagmiddag aan het bekende adres afgeven. En jongens en meisjes, wie op het einde van de Vasten het hoogste aantal kilo's heeft, die ontvangt een extra verrassing van de kapelaan... Mevr. Van Sikkelerus die 10 jaar lang de inzameling en opslag verzorgde, moet er veel werk aan gehad hebben. Omdat het iets meer geld opbracht, werden de verschillende papiersoorten apart gehouden. Als de kranten werden uitgevouwen dan kwam er nog een cent op de kiloprijs, dus dat werd ook gedaan. Daarnaast hield ze van alle deelnemertjes bij hoeveel kilo ze hadden gebracht. Er is daar heel wat opgeteld en afgetrokken. Ook omdat er op een zeker moment voor de ingeleverde kilo's papierbonnen werden gegeven die dan bij Velzeboer konden worden ingewisseld voor speelgoed. In de etalage waren die heerlijkheden te zien met op een kaartje het aantal bonnen dat je ervoor moest inleveren. Bij die inzameling van het oude papier, maar ook op veel andere momenten, was mevr. Van Sikkelerus goud waard voor de vereniging en de gemeenschap. Het bestuur De namen die we tegenkomen bij de oprichting van de speeltuinvereniging Voorzitter A. Schoon en komen nog jarenlang voor in de berichtgeving soms tot het einde toe. geesulijk ndmsrnr kip- Omdat er van de vereniging geen notulen of andere administratie bekend kan De B°er bij de af- zijn, is niet precies te zeggen wie er op enig moment bestuurlid zijn s geweest. Wel bekend is het volgende: In het voorlopige bestuur van 1956 hebben zitting de dames Terluin, Tiebie, Koopman en Broersen (een voornaam of letter hadden de dames toen zeker nog niet), en de heren A. Schoon, P. Putter, A. Broersen, Jac. Zoon, J. Pepping en N. Pekel met kapelaan De Boer als geestelijk adviseur. In 1962 zien we dat A. Schoon en W Tiebie herkiesbaar zijn. B. Buter komt in plaats van P. Putter (B. Buter verzorgde naderhand vaak de filmvoorstellingen). De namen van mevr. Admiraal-de Graaf (vooral actief in het winterwerk) en van mevr. Van Sikkelerus-van Til zijn dan al eens in andere berichtjes voorbij gekomen en zij zullen ook in het bestuur gezeten hebben. In 1965 stappen A. Schoon en N. Pekel op (Maar N. Pekel zal nog menig viswedstrijd organiseren voor de vereniging.) en komen mevr. Jongerius en de heer L. van Til erbij. sluiting van de avondvier- W7 111 j 1 1 j t 1 1 u 1 n en 19

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 19