vragen de vaste vrienden van de speeltuin het papier go lang te willen bewaren of het door de kinderen naar de speeltuin te laten brengen. Zodra het hooi binnen is komt men weer regelmatig bij u aan om uw oud papier mee te nemen. Het inzamelen van oud papier was in feite een initiatief van kapelaan De Boer die dit ten goede liet komen aan de speeltuin en daar later ook de organisatie aan overliet. In de jaren '50 werd er al papier opgehaald voor en door de K.A.J. maar blijkbaar is dit eind jaren '50 over gegaan op de speeltuin. Het was in feite een privé-actie van de kapelaan. Duurzaamheid, een begrip uit onze dagen, daar zou hij helemaal achter gestaan hebben. Oud papier verspillen en daarmee inkomsten mislopen, was hem een gruwel. Talloos zijn de oproepen in Op de Hoek om toch vooral het oude papier niet verloren te laten gaan. Zoals te lezen valt in dit berichtje van 11 september 1964. Weersgesteldheid en oud papier. U gult zich afvragen wat de gesteldheid van het weer nu te maken heeft met oud papier. Hoe kan daar een verhouding tussen bestaan? En toch, die bestaat. We gouden kunnen zeggen: hoe mooier het weer hoe minder het oud papier 'loopt'. En dit is nog te begrijpen ook. Het mooie weer nodigt de jongens en meisjes uit tot zwemmen, spelen, hengelen, voetballen en noem verder maar op. We hebben dit de afgelopen zomer ondervonden. We waren echt blij met hetprachtige weer, maar we gagen met gorg, dat de oud papierschuur leeg bleef. Jongens en meisjes, we gunnen jullie noggraag een hoop mooi weer, maar vergeet het oud papier nietEr moeten karrevrachten op jullie liggen te wachten. Jullie weten het: de opbrengst komt altijd aan jullie ten goede, op een of andere manier. We moeten nog f. 300,- hebben om de schuld op het filmapparaat van de Speeltuinvereniging af te lossen. Als dit achter de rug is, gaan we weer sparen voor iets anders, waar heel de jeugd van Akersloot van kan profiteren. Doet je best! Kapelaan. Uitrusten na de avondvier daagse. Dege foto's gijn ge maakt door Huib Duin. In de jaren '60 was de speel tuin het centrum van veel kinderactiviteiten. Gegel/ige drukte rond de draaimolen. 18

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 18