onvrede en boosheid over o.a. het vertrek van de kapelaan zijn hier voelbaar, maar verder is het schrijven tamelijk vaag en laat het zien dat men er niet goed raad mee wist. Het wordt een roerige vergadering waarin het bestuur door sommigen een dubbele boekhouding wordt verweten. Grote verontwaardiging en het bestuur treedt terug. W Swart roept op om te blijven en de vrede te stichten. Het bestuur keert terug. A. Schoon en Pekel stellen hun plaats ter beschikking, mevrouw Jongerius en de heer L. van Til worden benoemd. Op voorstel van de heer W. Swart zal het KVP-bestuur als bemiddelaar optreden tussen speeltuinbestuur en gemeente. Hij had de hoop dat alles wel weer in orde zou komen. Daarna besloot men de zaak als afgedaan te beschouwen en ging iedereen weer in vrede naar huis. Er waren ook wel genoeg brokken gemaakt. De situatie was nu eenmaal niet terug te draaien. Akersloot was nog steeds een kleine gemeenschap en iedereen moest daarbinnen toch weer verder. Het vertrek van de grote steun en toeverlaat, kapelaan De Boer, was voor de vereniging hoe dan ook een gevoelig verlies. Oud papier De speeltuinvereniging zal altijd geassocieerd blijven met het inzamelen van oud papier. Tonnen papier zijn naar het speeltuinterrein versleept, op fietsen, karretjes, oude kinderwagens etc. Achter op het terrein, bij het voetbalveldje stond een oud houten keetje. Het diende voor de opslag van speeltuinmateriaal dat voor het winterseizoen moest worden opgeborgen. Maar ook was het de opslagruimte van het ingezamelde oud papier totdat het door een handelaar werd opgehaald. De eerste jaren werd het oude papier opgehaald door vrijwilligers. Arie Admiraal hielp dan vaak met zijn vrachtauto. Later wordt er een beroep gedaan op de jongens en meisjes van het dorp. (Over het houten keetje herinnert Ludo Tiebie zich nog dat de kapelaan vond dat hij en Piet Krom, leerlingen van de LTS, dit maar eens in de groene en witte carbolineum moesten zetten. Géén lekker klusje in de zomer, carbolineum leidt snel tot verbranding, maar de kapelaan had het gevraagd en een pot vaseline deed wonderen.) Uit Op de Hoek 1960: De hooitijd maakt het ons onmogelijk mensen te vinden die hun tijd en wagens beschikbaar stellen voor het ophalen van het oude papier. We 2/1/ 65 Redacts.® van op de Hoek. Pastorie ^erklaan. ■^lhier Kunt IJ voor mij plaatsen het hier onder vermelde ingesonden stukie voor op de Hoek van 8 Jan 1965 SPEELTUINVERENIGING 17

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 17