KVP OM KAP. DE BOER Bestuur speeltuin Akersloot blijft Rumoer in Akersloot om overplaatsing kapelaan Voor de speeltuinvereniging begon het in 1964 met kritische opmerkingen in de gemeenteraad over de ongunstige financiën van de vereniging. Een vereniging die zich blijkbaar wel een filmprojector kon veroorloven. Men zat inderdaad krap bij kas, maar had gerekend op begrip en hulp van de gemeente. Misschien wel temeer omdat de K.VP. daar veruit de grootste fractie was. De kritiek kwam hard aan. Wat misschien ook meespeelde was dat er erg veel inzet gevraagd werd van steeds dezelfde mensen, dezelfde bestuursleden. Iets wat in een klein dorp al snel het geval is. We lezen ook een paar keer dat de jaarvergadering weer zeer slecht bezocht werd. Al zei de voorzitter bij een gelegenheid dat ze het, bij ontbreken van kritiek, blijkbaar goed deden. Wat de filmprojector betreft, die was gekocht van de oudpapieropbrengst. Dit viel niet onder de speeltuinfinanciën wat waarschijnlijk voor onduidelijkheid zorgde. Maar geld was er niet verspild. En de gemeente had in de loop der jaren wel subsidie gegeven, maar was daarin niet scheutig geweest. Hoe dan ook, de vereniging was in zijn wiek geschoten en reageerde fel in een artikel van drie kantjes in Op de Hoek waarin het betreffende raadslid, de heer A. Krom, ze uitgemeten kreeg. Het is een begrijpelijke, maar geen handige reactie waarin het bovendien wel erg op de persoon gericht was. Ook al vervult dat raadslid een openbare functie. Het is ook een beetje vreemd dat er binnen de katholieke zuil niemand het initiatief voor onderling overleg nam. Zo heel veel was er eigenlijk (nog) niet aan de hand. Lezend in de verschillende stukken valt op dat er nogal onmachtig wordt geopereerd. De kwaliteiten om met deze situatie goed om te gaan, lijken niet aanwezig. Men praat langs elkaar heen. Het raadslid is nogal formeel en legt zijn standpunt tot drie cijfers achter de komma uit, het bestuur van de speeltuin voelt zich niet erkend en tekort gedaan. De informatie waar de partijen mee komen wordt betwist of geeft reden tot verwarring. In juni reageert de K.MP., die het voor het raadslid opneemt, door erop te wijzen dat het hier de mening van de hele raad betrof. In de jaarvergadering van 5 november stelt het speeltuinbestuur de vertrouwenskwestie. Wordt het bestuur niet gesteund door de leden dan zal het mandaat worden teruggeven en het bestuur aftreden. De leden zijn unaniem in hun steun dat jaar. Maar het jaar daarop, na het gedwongen vertrek van kapelaan De Boer, is het anders. In het NHD verschijnt een berichtje over een brief aan het speeltuinbestuur van een groepje leden met vragen en verzoeken. De AfdAingsvoorzittter K.V.P. t jedt af. Dit artikel verscheen in Het Binnenhof op 5 april 1965. AKERSLOOT In de Noordholland se gemeente Akersloot is opwinding ont staan door de overplaatsing van kape laan pater de Boer CM naar Hilver sum. Men betreurt het aanstaande ver trek van de kapelaan, die ongeveer elf jaar in de zielzorg te Akersloot is werk zaam geweest. Ook de pers, in dit geval het (voormalige) dagblad De Tijd, berichtte over de ophef in Akersloot. Na rumoerige jaarvergadering Noord-Hollands Dag blad, oktober 1964. 16

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 16