bestond meestal uit het bezoeken van verschillende grote speeltuinen zoals Oud Valkeveen, Speeltuin Halfweg, een broodje eten en spelen op de hei, bezoek aan een dierentuin etc. Er was een bekertje limonade uit de meegebrachte jerrycans, een ijsje en wat te snoepen en op het eind van de dag nog een zakje patat. Voor kinderen uit de jaren '60 was het reisje een waarlijk hoogtepunt. Wel eerst 's morgens 7.00 uur naar de Eucharistieviering, tot intentie van de reizigers. De bussen van Beentjes en de Bruyn stonden daarna klaar bij café Verduin. De cafébaas en bestuurslid Arie Verduin was ook één van de chauffeurs. Een genoegen dat hij zich niet liet ontgaan. Op de terugweg moesten de kinderen steevast bukken bij het inrijden van de Velsertunnel en helpen duwen bij de weg weer omhoog. Bij het binnenrijden van het dorp verdween ook weer iedereen onder de bank zodat de menigte wachtende ouders lege bussen zag aankomen. Onderweg in de bus was het dan heel gezellig geweest en werd er gezongen en werden moppen verteld voor de microfoon. En natuurlijk was er het emmertje voor de kinderen die toch een beetje misselijk werden, raakte er ook nog iemand zoek in de speeltuin waar iedereen dan op moest wachten, maar wat was het leuk geweest. De speeltuin, zoals al eerder vermeld, was geen openbare speelgelegen- heid. Je moest lid zijn en dat werd gecontroleerd, al was dat van de meeste leden ook wel bekend. Er was toezicht al blijkt uit de advertenties en oproepen dat het niet altijd makkelijk was om daarvoor iemand te vinden. Er stond dan blijkbaar een kleine vergoeding tegenover, maar er moesten wel heel veel uren gemaakt worden. De openingstijden voor 1968 waren bv.: vanaf 1 april tijdens vakanties maandag t.m. vrijdag 's morgens 9 uur tot 11.30 uur en 's middags van 13.30 tot 17.30 uur maar op woensdagmiddag tot 16.30 uur. Buiten de vakanties maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag 15.30 tot 17.30 uur en op woensdag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Zaterdag en zondag gesloten. Tijden die passen bij het platteland en warm eten tussen de middag. Behalve voornoemde Mevr. Blommaert-Admiraal is ook als oppas bekend Mevr. R. Leyen, Mej. Nel Terluin en Mevr. Kerssens-Wortel. Er zullen er meer geweest zijn. Daarnaast was er Grietje van Til (Mevr. Van Sikkelerus-van Til), ze was bestuurslid, woonde vlakbij en beschikte natuurlijk over de sleutel en was vaak degene die de speeltuin opende en sloot. En er was nog een (clandestiene) toegangsmogelijkheid, niet door de poort maar erover. Beginjaren verwierf Scouting Akersloot het speeltuinterrein. Mevr. Van Sikkelerus- van Til. Zij beheerde de sleutel en de 13

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 13