„Akersloot" Donateurskaart maar ook films met George Formby kwamen voorbij. (I drtoont worclt de machtige film Het fit in de lucht' van George Formlyi) De filmprojector die hiervoor nodig was werd, zoals verderop te lezen valt, nog aanleiding voor een ruzie over de speeltuinfinanciën. Het volgende voorjaar (1962) is er ook weer de knobbelrit. 168 jongens en meisjes verschijnen met de fiets aan de start. Er- waren 10 posten in het dorp waar je bij aankomst een stempel kreeg Vervolgens gaf je een slinger aan een wijzer op een bord. De wijzer bleef stil staan bij het nummer van de volgende post. (In de eerste jaren gebruikten ze hier dobbelstenen voor.) Daar werd snel naartoe gefietst waarna daar wederom een tik tegen de wijzer werd gegeven, etc. Kris kras door het dorp fietsend werden zo stempels verzameld. Wie pech had kon zich een rotje trappen tussen de Hoogegeest en de Sluis en vervolgens weer terug naar de Hoogegeest! Burgemeester de Sonneville had voorgaand jaar een wisselbeker ter beschikking gesteld die nu door de heer Baas werd uitgereikt aan Jan Woestenburg die 28 stempels had weten te vergaren. Ook toen al een win-win situatie, de jeugd vermaakte zich prima en het kattenkwaad van de luilakmorgen was veel minder. De lampionoptocht van zaterdag 3 oktober jl. (1964) is een geweldig succes geworden. Ruim 250 kinderen hebben er aan deelgenomen. Voor de optocht begon moest de jury beslissen wie de mooiste lampion hadden gemaakt. Na dege keuring gingen de kinderen, voorafgegaan door trommelslagers, in optocht door het dorp. Bij de pastorie werd afscheid genomen van pastoor v.d. Berg en hem een "lang gal hij leven" toegegongen. Toen de kinderen in de speeltuin waren teruggekeerd werden de prijswinnaarswinnaressen bekend gemaakt en de prijgen uitgereikt. Nadat alle kinderen een rolletje snoep hadden ontvangen keerden ge weer huiswaarts. Het bestuur brengt langs dege weg dank aan de firma P.N. Velgeboer, die een mooie prijs ter beschikking stelde, alsook aan de trommelslagers, de juryleden en de heer P. Schouten, die voor de verlichting gorg droeg. Het bestuur hoopt volgend jaar weer een lampionoptocht te organiseren want de deelneming heeft alle verwachting verre overtroffen. A. Broersen secr. Speeltuinreisje ALGEMENE SPEELTUINVERENIGING TE AKERSLOOT Opgericht 12 juli 1956 Goedgekeurd bij K. B. 12 oktober 1957 Ontvangen voor het donateursschap f Opvallend op de^e dona teurskaart is de aanduiding algemene. Blijkbaar was de vereniging, die toch echt ka tholieke wortels had, vanaf het begin ook bedoeld voor niet-katholieken. Penningmeester: Als afsluiting van het zomerseizoen was er elk jaar een lampionoptocht. In 1961 organiseerde de vereniging het eerste reisje, toen op verzoek van verschillende ouders. Met steeds meer kinderen werd dit in de volgende jaren herhaald. Het programma was een verrassing maar 12

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 12