op de meest fantasierijke manieren waren samengesteld. Het was een bont schouwspel van licht vlammende lampions en gevarieerde kostumering. De prijzen gingen naar de volgende groepen 1. Het klokje van zeven uur (Hans, Ton en Bennie Kerssens); 2. Drie kabouters (kinderen Admiraal); 3. Keukenmeisjes (Ria Kerssens en Ria van Sikkelerus); 4. Roodkapje (Ria van Baar); 5. Zandmannetje (Hannie Hollenberg); 6. Abraham (Henk Putter); 7. Cowboy (Jos Pepping); 8. Meervogels (Rie Woestenburg); 9. Clowns (Cees Schrama en Jan Broersen); 10 Voddenman (Peter Tiebie); 11. Snip en Snap (Fred en Sjaak Kerssens); 12. Matroos (Peter Hoogland).. Kapelaan De Boer deed een woordje als inleiding op de fancy fair en burgemeester de Sonneville de officiële opening. Hij toonde zich o.a. verheugd over de samenwerking tussen de speeltuinvereniging en de gemeente. Een geluid waar later nog wel eens anders over gedacht zou worden. Hierna konden de aanwezigen genieten van de vele attracties, die er waren. Smullen kon men er ook goed. Er werd patates afrites, vis, ijs en warme worst verkocht. Verder was er natuurlijk het grote rad van avontuur. Zondagmiddag werden omstreeks drie uur de ballonnen opgelaten door de jeugd van Akersloot. De ballonnen waren voorzien van labels Voorjaar '61 was er weer een geslaagde uitvoering. Als afsluiting van het winterwerk werd het toneelstuk 'Melk' opgevoerd. Mevr. Admiraal-de Graaf en Mej. A. Buur waren er met de kinderen maanden mee bezig geweest. Na de pauze was er de kinderoperette onder leiding van J. J. Leek. Kostuums en decor waren verzorgd door Mevr. D. Leek-Buur. Aan het slot van de avond werd er hulde gebracht aan de leiders van deze toneel- en operettegroep en bood kapelaan de Boer namens de speeltuinvereniging Mevr. Admiraal-de Graaf, Mej. A. Buur en Mevr. D. Leek-Buur een boeket bloemen en een envelop met inhoud aan terwijl de heer Leek een doos sigaren met een bedrag onder couvert werd aangeboden. In latere jaren werden deze uitvoeringen niet meer gegeven. In de jaarvergadering van 1964 moest er beslist worden of men met dat winterwerk door zou gaan. We zien het daarna niet meer terugkomen. Er ging vermoedelijk erg veel werk in zitten. Wel waren er regelmatig filmvoorstellingen in café Verduin. De avonturen van Wilhelm Tell waren populair Arie Verduin, hier samen met z ijn vrouw Mien, Optochten werden er vaak gehouden. Startpunt: café Verduin, eindpunt: de was jarenlang bestuurslid. Zijn café was, evenals het speeltuinterrein, centrum van allerlei activiteiten. 11

De Groene Valck - Akersloot | 2015 | | pagina 11