November December Opgetekend door Jan Krom van natuurlijke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeeromgeving. Ze heeft een grote bijdrage geleverd aan het behoud van de Klaashoorn- en Kijfpolder. Een landing van een luchtballon liep nog net goed af. De ballon landde net achter het pontveer tegen de Westdijk en niet in het kanaal. De toneelvereniging Rossenbacker speelt de vier komische eenakters Uit-Eten van Carl Slotboom. De tweede Akerslootse Walk-in vond weer op tien locaties plaats. Door het dorp liepen groepjes mensen van de ene muzieklocatie naar de andere om van verschillende soorten muziek te genieten. De Raadskaravaan doet Akersloot aan in de Vriendschap aan de Kerklaan. Elier kon je vragen stellen of ideeën voorleggen aan de gemeenteraad. De Rabobank gaat de nieuwe landijsbaan steunen met een bijzondere sponsoractie door iedere euro te verdubbelen die de Ijsclub inzamelt. In Akersloot zijn eind november gezonde knotwilgen gekapt. Dit gebeurde op de dag dat de kapvergunning werd verleend. Het recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer heeft op het recreatieterrein De Hoorne zes esdoorns geplant bij de vijf populieren die midden op het terrein staan. Op het scoutingterrein was een echte dierenreünie met elf jonge honden en de vader en moeder Tess. Rob Dekker had deze feestelijke dierenhappening georganiseerd. Rondom 't Hoorntje was er een warme wintermarkt waar ondernemers uit Akersloot hun lekkernijen laten proeven en hun producten laten zien. De gemeente geeft toe dat de knotwilgen te vroeg zijn gekapt. De gemeente gaat ter compensatie elders zeven nieuwe bomen planten in overleg met de Dorpsraad. B&W bezoeken op Boekei loonbedrijf van Vliet tijdens een werkbezoek. Nationale-Nederlanden heeft een donatie van 2500 euro overhandigd aan Theo Visser van de Oude Knegt, het geld gaat besteed worden aan reparatie van de bestrating en het hek. Met de Kerst in zicht zijn er weer Kerstconcerten in het kerkje aan het Dielofslaantje met medewerking van Phonation uit Akersloot. 95

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 96