Augustus September Strammerzoom wordt gerenoveerd. AC Borst Bouw gaat deze klus uitvoeren. Vrijwilligers van de Oude Knegt gaan op de woensdagmiddag verjaardag partijtjes voor schoolkinderen organiseren. Bij Deen zijn zeker vijf mensen onwel geworden, er was freongas vrijgekomen door een lekkende aansluiting van een koeler. Er werd afscheid genomen van de Johannes- en de Jacobusschool. Zij gaan verder na een fusie onder de naam basisschool 'De Brug'. Positief nieuws over de plannen van Kennemerwonen betreffende het Hr. Derckplantsoen. Belanghebbenden en gemeente zijn enthousiast over het nieuwe plan. Kermis in Akersloot begint met een optocht van oude tractors en brandweer auto's. De jeugd geniet met al die mooie attracties op het Wilhelminaplein, voor de ouderen is er het cafébezoek en het ringsteken is voor alle leeftijden. Met medewerking van de Historische Vereniging Oud-Akersloot en de Monumentenraad zijn op diverse plaatsen in het dorp tekstborden geplaatst bij monumenten. De combinatie Rrom-Kerssens scoorde bij een postduivenvlucht uit het Belgische Meer zo goed dat dit het vermelden waard is. Zij bezetten met hun zes duiven de plekken 1 t/m 6. Op de eerste schooldag vierden de leerlingen van de nieuwe basisschool De Brug feest, de school werd door burgemeester Mans geopend. Bij de opening van het timmerdorp stonden 315 kinderen aan de start. Onder het geluid van Afrikaanse klanken en oerwoudkreten begonnen de kinderen te hameren en te zagen. De brandweer heeft een watersporter uit het meer gevist, hij was tijdens een vaartochtje in benevelde toestand op een eiland gezet. Vanaf het eiland probeerde hij de vaste wal te bereiken. De brandweer haalde de spartelende man uit het water en bracht hem naar het pontje waar een ambulance klaar stond. Heer Hugo van Akersloot gaf op het plein bij de bibliotheek het officiële startschot voor De Canon van Akersloot. Deze leskisten over de lokale 93

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 94