Mei Juni Juli Henk en Mary Drost vieren hun 65-jarig huwelijk, zij wonen sinds 1965 aan de Beethovenstraat in Akersloot. Timmerfabriek Molenaar is failliet en de inboedel wordt online geveild. Het bedrijf was al jaren een vertrouwd gezicht op de Boekei. In het winkeltje bij korenmolen De oude Knegt is het assortiment uitgebreid. Nieuw is een feestelijk verpakt pakket waarmee oma's griesmeelpudding kan worden gemaakt. Kavelruil in de Kleine Polder rond de nieuwe waterberging; drie agrarische ondernemers zien voordelen en de ijs club verwerft 4500 vierkante meters om een ijsbaan aan te leggen. De Stichting Samen Spelen uit Akersloot die belangeloos optreedt voor zieke kinderen en mensen met een verstandelijke beperking, zoekt collega's om op te treden voor deze groepen. Weer een klus voor de brandweer een paard in het water in de Hempolder. Na een groot succes vorig jaar wordt ook dit jaar door de gezamenlijke Kerken van Akersloot een Hagenpreek gehouden op het terrein van de Scouting. De Fielkerbrug is vernieuwd en weer open. Het duurde langer dan verwacht, mede door het koude weer. Tijdens een feestje aan de Boekei hebben vier jongeren door een lekkende gasfles brandwonden opgelopen. Naast politie, brandweer en ambulance was er ook een traumahelikopter aanwezig om assistentie te verlenen. Iedereen uit het dorp is uitgenodigd op de open dag bij Dilvis om een duik te nemen in de rijke historie van het bedrijf dat 130 jaar bestaat. Op het Wilhelminaplein is een shanty- en smartlappenfestival met onder andere medewerking van De Lakesingers, De Zaalneelden en De Skulpers. In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken bij de supermarkt aan de Raadhuisweg; de politie zoekt getuigen. Het college van B&W doet haar huiswerk over na kritiek van de bezwarencommissie. Maar de vergunning voor baggerstort bij het Saskerlei blijft en de gemeente ziet geen reden om aan de bezwaren tegemoet te komen. De KPN junior schaatsclub verzorgt samen met de Ijsclub een inline-skateclinic op het handbalveld. In de Klaashoorn- en Kijfpolder zijn deze maand lepelaars gespot. Ze scharrelden rond het recreatieterrein de Hoorne, er werden er vijf gezien. 92

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 93