Jaarkroniek 2013 Januari Februari Maart Veel protest tegen baggerstort bij het Saskerlei, dit schiereiland zal hierdoor met 5 hectare worden vergroot. De Stichting tot Behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische Waarden in de Alkmaardermeeromgeving zag haar bezwaar afgewezen. Nu heeft visser Dil een bezwaar bij de bestuursrechter ingediend. Dik ingepakt stonden de wandelaars op het pontveer om aan het 'Rondje Bert' rond het Alkmaardermeer te beginnen. Het vertrek van huisarts Tiems heeft ertoe geleid dat huisarts Markvoort zijn praktijk heeft overgenomen en samengevoegd tot een groepspraktijk. In een boerderij aan de Koningsweg heeft de politie een hennepkwekerij ontmanteld met maar liefst 1800 weedplantjes. Schaatsicoon Ben van der Burg komt bij Meervogels'31 op bezoek. Een puppytwaalfling is geboren in Akersloot, eigenaar Rob Dekker was zeer verrast, alle pups hebben inmiddels een baas gevonden. Brandweer en ambulances rukten uit omdat een kind onder het ijs zou zijn geraakt in de Strammer. Helikopters en brandweer konden niets vinden, het was gelukkig loos alarm. Carwash en benefietconcert in Akersloot met als doel geld verdienen voor Alpe d'Huez. Een doel waar Sanne van der Eng met familie zich voor inzet. Een jongen werd 's morgens vroeg gered uit een sloot langs de Limmerweg. Het was het gevolg van een epileptische aanval, hij is naar het ziekenhuis gebracht en maakt het weer goed. Verbouwing zorgcentrum Strammerzoom leidt tot ongerustheid bij bewoners en familie. De bewoners gaan voor zes tot acht maanden naar de Rijpereilanden in De Rijp. De brandweer moest uitrukken voor een hut die in brand stond aan De Hoorne. In de bibliotheek is de lezing over de Stelling van Amsterdam door Peter Schat goed bezocht. Het mortuarium bij Strammerzoom wordt gesloopt in voorbereiding op de ingrijpende renovatie van het bejaardenhuis. De dijken rond het Alkmaardermeer gaan in drie fases verhoogd worden. Over verplaatsing van het Vredesmonument naast de jeu de Boulesbaan is het laatste woord nog niet gezegd. Het houdt de gemoederen in Akersloot flink bezig. 90

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 91