de oude kaasfabriek. Deze Akersloters. Ik zit tijdens mijn jeugdjaren niet op de voetbal, ik heb een aangeboren hekel aan voetbal. Wel ben ik twee jaar lid van de welpen en een figuurzaagclub die een hobbyruimte heeft op de eerste verdieping van :lub wordt begeleid door twee Ik heb veel zeilvrienden en -vriendinnetjes. Op de munitieschepen die zich op het Alkmaardermeer bevinden, zitten ook leuke meisjes. Op die munitieschepen is de munitievoorraad van de NAVO opgeslagen en deze schepen liggen door heel Nederland. In die tijd is het geen goede tijd voor de binnenschippers, dus de binnenschippers zijn blij met deze munitieopslag. Dagelijks om het uur vaart er een boot vanaf de steiger om het personeel van de munitieboten naar de wal of Op de Sint jacobusschool volg ik de lagere school. De lsteklas bij juffrouw Velzeboer, de 2e bij juffrouw Serné, de 3e bij juffrouw Egge en tijdens haar ziekzijn bij haar vervanger meester Van Gemert. In de 5e en 6e klas krijg ik les van meester jansen. Ouderlijk huis aan de Kerklaan.1949, thuis komst broer Nieo Afijn grootste hobby is zeilen. Afijn vader heeft vijf zeilboten die hij verhuurt. Als ik 's middags uit school kom ga ik zeilen. Ik ben dan net 10 of 11 jaar en kan met veel moeite het zeil omhoog krijgen. Vanuit mijn ouderlijk huis kan je het Alkmaardermeer over kijken. Ik mag van moeder zeilen vanaf de steiger tot aan de hoek van de KlaasHoornpolder en weer terug. Aloeder Pietje houdt haar kinderen altijd strak in de gaten. Ik heb dan nog geen zwemdiploma, zwemmen heb ik pas op een veel latere leeftijd geleerd. Afijn vader is tot zijn dood schipper en kan geen slag zwemmen. Op een keer in oktober vaart vader naar Wormerveer, want hij heeft ook klanten die kolenbonnen krijgen van Westzanen en daar de kolen mee betalen. Hij gaat één keer per jaar het geld ophalen bij Westzanen. Het wordt die dag ontzettend slecht weer, het wordt donker en vader is nog niet teruggekeerd. Aloeder wordt ongerust. Alaar uiteindelijk komt hij met zijn boot toch weer veilig thuis. Afijn moeder is ook geen waterrat, ze is eerder bang van water. Henk jr., suilen op het Alkmaardermeer 7

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 8