START INRICHTING KLAAS HOORN- EN KIJFPOLDER Bosweidt (de zogenaamde bijzondere bestemmingen) zoals: een kinderboerderij IJc polder e<oals hj nu is, met het aangelegde annex minigolfbaan, minicamping, trekkershutten, boerderij verplaatsing wandel- en fietspad. van Julianaweg naar Kerklaan, 'overtuinen' voor bewoners van de Kerklaan, 55+-woonvorm (24 woningen) en een educatieve beheersboerderij. Tijdens een raadsvergadering op 26 juni 1997 werden alle 11 ingediende plannen afgewezen, er kwam verder geen bebouwing in de oksel en de Bosweidt en er werd besloten tot een nadere invulling van locatie Kerklaan 4. Deze locatie werd uitgebreid met een wooneenheid als compensatie van eigendomsuitruil met een deel van de Meerdijk. Het traject van het maken van inrichtingsplannen van de polder met vele discussies en commissievergaderingen, vanaf medio 1996 tot medio 1999, werd afgesloten. Maar het inrichtingsplan had geen rechtskracht. Daartoe moest het Bestemmingsplan KHK-polder worden opgesteld en ter visie gelegd. Na twee voorontwerpen kreeg het definitieve plan begin 2001 het akkoord van de Gemeenteraad en alle betrokkenen, acht jaarna het vaststellen van de Structuurvisie! Op 8 mei 2001 vertelde burgemeester Cornelisse tijdens een vraaggesprek bij de OSU (Omroepstichting Uitgeest) dat de stichting haar waardering had uitgesproken over de begeleiding van het besluitproces door het gemeentebestuur. Later zou Cornelisse, inmiddels burgemeester van de gemeente Langedijk, op een donateursavond van de stichting, publiekelijk zijn waardering uitspreken over de inzet en inspanningen van de stichting welke geleid hebben tot het behoud van de mooie polder. Op 8 november 2001 vond de officiële start van de inrichting plaats door de heer Cornelisse (burgemeester Akersloot) en mevrouw Goijers (gedeputeerde Openluchtrecreatie). Voor eenieder die meer wil lezen en weten over de stichting en hoe zij zich verder heeft ontwikkeld (met inmiddels Op donderdag 8 november jl. vond de officiële start plaats van de inrichting van het gebied Klaas Hoorn- en Kijfpolder te Akersloot. Mevrouw Goijcrt (gedeputeerde Openluchtrecreatie) en de heer Cornelisse (burgemeester Akersloot) laadden hiertoe met rupsvoertuigen funderingsmateriaal op recreatieterrein De Hoome voor de aanleg van het parkeerterrein. Mevrouw Goijert en burgemeester Cornelisse bij de officiële s In samenwerking met de plaatselijke ruilverkavelingscommissie Limmen- Heiloo, Dienst Landelijk Gebied, pro vincie Noord-Holland. gemeente Akersloot, Waterschap Het Lange Rond. Stichting Noord-Hollands Landschap en Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer is een integraal plan ontwikkeld voor de Klaas Hoom- en Kijfpolder te Akersloot. Binnen het plan is ruimte gecreëerd voor een evenwichtige ont wikkeling van natuur, recreatie en een aangepaste vorm van agrarisch mede gebruik. De openheid van het land schap blijft gewaarborgd, evenals de cultuurhistorische en natuurweten schappelijke waarden. In het gebied komt een wandelroute over de 'kade en door de polder en wordt een (iieuw stukje fietspad naar het meer aangelegd. Aan het begin van het recreatieterrein wordt een parkeer plaats aangelegd. Ook worden de bestaande aanlegsteigers verlengd en een toiletgebouw geplaatst. Het plan heeft na vele jaren van ont wikkeling een breed (bestuurlijk) draagvlak gekregen en wordt onder steund door de bevolking van Akersloot, instanties en door de Stichting tot behoud van het Alkmaardermeer en omgeving. Na de openingshandeling gingen de genodigden naar café De Vriendschap, waar mevrouw Goijert ccn speech hield over de betrokkenheid van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer en de inhoud van het plan, waarbij de niilverkavelingscom- missic bedankt werd voor hun inzet. Hierna hield de heer Cornelisse een speech over de allereerste ideeën voor een grootschalig woningbouwproject. Gelukkig blijft het gebied groen cn wordt het een mooi natuur- en recrea tiegebied. Krantenartikel start inrichting Klaas Hoorn- en Kijfpolder, 8 november 2001 86

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 87