KHK-polder circa 10 hectare natuurontwikkeling toegewezen in het zuiden en de overige 20 hectare groengebied als reservaatgebied. Nadere invulling diende in het toekomstige bestemmingsplan KHK-polder te worden bepaald. Als resultaat van de vele gegevens uit de werkconferenties verscheen een beleidsnotitie van het college van B&W. Daarin werd voorgesteld een groot deel van de polder een recreatieve functie te geven gericht op natuur- en landschapsbeleving. Op 28 november 1995 gaf de Raadscommissie AZ/RO (algemene zaken/ruimtelijke ordening) haar akkoord. Een eerste blijk van wijziging van de inzichten op welke wijze de polder voor de toekomst een duurzame ontwikkeling geboden kon worden, is het voorstel van het college van B&W om "geen gebruik te maken van de in het streekplan geboden mogelijkheid van een woningbouwlocatie van 2.5 ha." Het Noord-Hollands Dagblad meldde op 1 december 1995: "DEFINITIEF GEEN WONINGEN IN DE KLAAS HOORN- EN KIjFPOLDER". "Akersloot- De dertig hectare grote KHK-polder blijft onaangetast. Ook het afgeslankte bouwplan voor de polder is naar de prullenbak verwezen. Het ontbreekt het college van B&W aan politieke steun om de bouw van 75 woningen (eerdere plannen 300 en 200!) er door te krijgen. In plaats daarvan krijgen landschappelijke- en natuurhistorische waarden voorrang". De Stichting tot Behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische Waarden in de Alkmaardermeeromgeving is "blij" met dit besluit. Maar er waren nog steeds de 'okselplannen'. Inrichtingsplan voor de Klaas Hoorn- en Kijfpol- der uit 2000 of 2001 an leg van de vele poelen gaf geen meerwaarde, er is slechts één poel hij de handbal aangelegd. Inrichtingsplannen Medio 1996 werd door het college van B&W aan de belanghebbenden om initiatieven gevraagd voor nadere invulling van de 'bijzondere' bestemmingen, te weten de zogenaamde oksel (Kerklaan 4 e.o.) en de Bosweidt (liet bosje ten zuiden van de Handbal). De overige ruimten in de polder kregen reeds de bestemmingen Reservaat- en Natuurontwikkeling. Het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeester Meer (RAUM) bracht ideeën in ten behoeve van de recreanten die het gebied zouden bezoeken. Een netwerk van wandel- en fietspaden zou het groene gebied doorkruisen, wat niet strookte met de aard van de 'rust' in de polder. In goed overleg met de gemeente, het RAUM en de stichting kreeg een wandel- fietspad over de dijk de voorkeur, hoewel de stichting lang geaarzeld heeft of wandelen over de dijk en fietsen langs de Kerklaan niet een betere keuze zou zijn. Plannen voor een restaurant met parkeergelegenheid (120 auto's) op de Hoorne werden afgekeurd omdat dit niet strookte met de beschermde status van dit gebied in het Natuurbeleidsplan van het Rijk (de Ecologische Hoofd Structuur) en het Structuurschema Groene Ruimte van de Provincie. Op de Hoorne was slechts plaats voor een klein theehuis voor dit recreatiegebied. Een voorstel voor een kinderzwembad op de Hoorne bleek niet haalbaar. Er werden in totaal 11 voorstellen ingediend voor de invulling van de oksel en de 85

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 86