(globale sittieringl NO0RD -f\ WEST- VERKLARING vastgesteld plan In een zogenaamde 'Tussenbrief' van Gedeputeerde Staten (GS) aan het college van Akersloot van 19 november 1991, als reactie op deze 'Aanpassingen" en naar aanleiding van het artikel-10 overleg met veel negatieve reacties en met veel relevante bezwaren, adviseerde GS nog eens goed te kijken naar vigerend provinciaal -en rijksbeleid, ja, dat beweerde de stichting al in 1989. voor de KHK-polder werden de dossiers van de stichting al snel uitgebreid met andere zaken aangaande de ruimtelijke ordening, het milieu, de natuur en de leefomgeving van Akersloot zoals de baggerstort in het Alkmaardermeer en plannen voor een wegrestaurant/tankstation bij Dorregeest (Uitgeest). Meer en meer groeide bij de stichting het vertrouwen dat, met de opgebouwde kennis over de spelregels van ruimtelijke ordening en natuurbeheer door Provinciaal- en Rijksbeleid, er een goede kans was voor het behoud van de polder. Het gemeentebeleid en daarmee de ingezonden Ontwerp-Structuurvisie muntte niet uit door kennis van de spelregels die golden buiten de gemeentegrenzen. Het ontwerp werd toegezonden aan de provincie voor akkoord en ook, ter kennisname, aan provinciale en rijksdiensten met ruimtelijke ordening in de portefeuille. Deze organisaties waren reeds eerder, in het begin van het traject, door de stichting geïnformeerd over de gemeentelijke plannen met de polder en waren dus al bekend met de zorgen van de stichting. POTENTIËLE Ontiverp-Structuuri 'isie mogelijke bouwlocaties in Akersloot in 1991. Onder druk van de vele reacties waren inmiddels de inzichten van het gemeentebestuur gewijzigd en in oktober 1991 verscheen de Ontwerp-Structuurvisie deel 2 'Aanpassingen" met als belangrijke punten: de woningbouwcijfers waren verlaagd, locatie KHK-polder qua woningtal gehalveerd en teruggebracht tot een smalle bebouwingsreep langs de bestaande jachthaven (de 2,5 ha. uit het goedgekeurde streekplan), locatie Kijfpolder, minder huizen en versmald, geen bedrijventerrein in het zuidoosten van het dorp. Om de donateurs van de stichting op de hoogte te houden werd gestart met het uitbrengen van een nieuwsbrief: "Behoud van de Alkmaardermeeromgeving". Februari 1991 verscheen de eerste en hierin werd op 4 pagina's uitgebreid verteld hoe het stond met de KHK-polder. Tevens was een groen raambiljet bijgevoegd (Akersloot niet te groot). Nummer 2 van jaargang 1 komt uit in december 1991 81

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 82