V o-^ i (\o Een groot deel van de Akersloters wil geen plannen voor een OVERBODIGE HUIZENZEE in de Klaas Hoorn en Kijfpolder. de speel-ligweide .n dit jaar duidelijk. Gelukkig mag volgens het, onlangs van kracht geworden, Natuurbeleidsplan in dit gebied niet worden gebouwd of grootschalig uitgegraven. Toch gaat de gemeenteraad onverdroten voort met de dure voorbereidingen van dit projekt. Per 30 augustus jl. werd wederom geld 10.000,beschikbaar gesteld. Besteding van óns gemeenschapsgeld; tegen-beter-weten-in, omdat de voorlopige plannen van B. en W. - niet sporen met het Rijksbeleid zoals vorig jaar is vastgelegd Natuurbeleidsplan(door Planologische Kernbeslissing werkelijk - niet in de pas lopen met het Provinciaal beleid zoals in 1982 vastgelegd in het streekplan Noord-Kennemerland - voorbijgaan aan de ideeën en wensen van vele honderden Akersloters, zoals is gebleken uit de laatste uitslag van de gemeenteraads verkiezingen. De planologische kernbeslissing betreffende het Natuurbeleidsplan moet door de lagere overheden in hun beleid worden verwerkt. Een gemeente die niet aan uitvoering van Rijksbeleid wil meewerken kan daartoe door de minister worden verplicht door "aanwijzing" of "uitnodiging" Daarom is de AEtiegroep Klaas Hoorn- en Kijfpolder overgegaan in de Stichting tot behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeer-omgeving. In de halfnatte oeverlanden mag niet gebouwd en zal niet gebouwd worden als U dat niet wilt en óns daarom steunt. Wij stellen ons ten doel de stemmen van protest te bundelen en te versterken. Zonodig door akties van beroep en bezwaar. U kunt uw adhesie betuigen door tenminste vijf gulden het kracht) op Postgiro: 6181825, onder vermelding of RABO: 3009.94.605» onder vermelding te maken "EEN HELPENDE HAND" "EEN HELPENDE HAND" Wij zullen u blijven informeren over ontwikkeling! u inmiddels gewend bent: per rondschrijfbrief H. Groot-Schermer, secr/penningraeesterBrahmslaan 8. H.C. Kooy, voorzitter, Pr.Bernhardlaan 24. B. Hopman, best.lid, Beatrixlaan 13. R. Schaap, best.lid, Kerkemeer 3. ATTENTIE ATTENTIE Huis-aan-huis pamflet de actiegroep ging o ver in de Stichting tot behoud van Natuurlijke en Cultuur historische waarden in de in augustus 1990. Milieufederatie Noord-Holland werden om advies gevraagd. Zo konden er zienswijzen worden ingediend en bezwaarschriften worden geschreven die goed onderbouwd waren. Om duidelijk te maken dat de groep verontruste burgers geen politieke partij was (liet was inmiddels bijna verkiezingstijd) werd de groep begin 1990 een actiegroep en kwam Rein Schaap de groep versterken. Nog later bestond de kerngroep uit Hennie Groot, Henk Kooij, Rein Schaap en Riet Vroegop. Loekie Groot en Edwin Kapitein deden vanaf de zijlijn mee namens de Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie, afdeling Bakkum. Deze actiegroep kreeg al snel als naam de actiegroep tot behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeeromgeving en kreeg veel steun en adhesiebetuigingen uit de bevolking. In deze eerste periode werd er veel gepraat met de politiek omdat er 21 maart 1990 gemeenteraadsverkiezingen waren. De KHK-polder was een belangrijk punt in deze verkiezingen. Er werden brieven geschreven, er werd een alternatief plan aangedragen (wandel- en fietspaden over de dijk langs het meer, een kinderstrandje bij 't Hoorntje, een surfstrand op enige afstand van het kinderstrandje en goede bewegwijzering) en er werden fractievergaderingen bezocht en uitgebreide brieven gestuurd aan de raadsleden en fractieleden. Ook werd de bevolking eind februari 1990 opgeroepen (via stukjes in de krant en huis-aan-huis- pamfletten) te bellen tussen 17.00 en 19.00 uur om aan te geven hoe groot het draagvlak onder de bevolking was tegen de bouwplannen, en dat was groot. Op het politiek café van 8 maart waren veel mensen van de actiegroep aanwezig en werden veel vragen gesteld over de plannen voor de polder. Het werd een echt verkiezingsitem. Ondanks de verkiezingsuitslag met een licht verkiezingsverlies voor de in de raad vertegenwoordigde partijen en het geldende Natuurbeleidsplan ging de meerderheid van de gemeenteraad toch door met het plan en met de voorbereidingen van het project. Zo werd er 16 mei 1990 een gemeentelijke inspraakbijeenkomst gehouden in de Lelie waarin de bijgestelde visie toegelicht zou worden. Ook hier waren veel verontruste burgers aanwezig en uiteraard de mensen van de actiegroep. Maar naar de argumenten werd niet geluisterd en er werd gewoon doorgewerkt aan de nieuwe visie. Een gesloten envelop met daarin uw bijdrage en daarop uw naam, adres en telefoonnummer mag natuurlijk ook door de brievenbus van een der bestuursleden. op de manier die Daarom besloot de actiegroep zich in de toekomst ook te gaan richten op het 78

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 79