'Recreatieproject blijkt nu een gewoon nieuwbouwplan te zijn' ilder gedeeltelijk i Krantenartikel over de actiegroep voor het behoud van de Klaas Hoorn- en Kijjpolder, 1989. daarnaast ook veel minderjarigen uit Akersloot en veel mensen uit Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Limmen) zetten hun handtekening. Over deze actie werd gesproken in de wandelgangen en op verjaardagen en veel bewoners van Akersloot begonnen zich druk te maken over deze bouwplannen. Op 30 oktober 1989 werd het herinrichtingsplan op een openbare informatieavond in D e Lelie gepresenteerd. Het oorspronkelijke plan, dat als 'Recreatieplan' was gepresenteerd, bleek achteraf gewoon een opstapje te zijn geweest om te komen tot woningbouw op een aantrekkelijke locatie. Ten opzichte van het eerste plan was er wat met aantallen woningen gerommeld om het plan een betere financiële basis te geven, maar dat de polder zou verdwijnen stond vast. Nu werd er namelijk al over 230 woningen gesproken, waarvan 150 woningen voor de verhuur (recreatie), 50 permanente woningen en 30 terraswoningen (flats!). De brede groenstrook langs de Kerklaan verdween uit het plan en het vertrouwen van de burgers in het gemeentebestuur was er niet beter op geworden. Er waren wel ruim 100 mensen aanwezig op de avond en in de krant verschenen stukken over grote bezorgdheid over plan Klaas Hoornpolder (2 november 1989). Er was veel werk te doen en de vraag was, hoe pak je dat aan? Eind 1989 begon de strijd voor het behoud van de polder. Want al in dit vroege stadium (eind 1989 en begin 1990) was na de start vanuit de N.J.N. een groep verontruste Akersloters begonnen een zo breed mogelijk draagvlak tegen de plannen te creëren bij de burgers door middel van pamfletten die huis aan huis werden bezorgd. Hennie Groot en Henk Kooij waren in eerste instantie de trekkers hiervan. Hierop kwamen veel reacties, zowel schriftelijk als telefonisch. Maar ook bij de Provincie en de Rijksoverheid werden afdelingen benaderd die zich bezighielden met natuur en cultuurhistorie. Landelijke natuurorganisaties en de /Actiegroep Akersloot tegen plan in de Klaas Hoorn en Kijjpolder Hem» ir t ocró 'do' M8

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 78