Milieumarkt Bibliotheek kers looi, 7 oktober 1989, actie tegen de plan nen in de Klaas Hoorn en Kijjpolder. polder, 150 vakantiewoningen en 50 koopwoningen en dat alles gerealiseerd binnen 5 jaar. De agrariërs geven in dit stuk aan dat zij nog nooit benaderd zijn voor eventuele verkoop van hun grond. Naar aanleiding van dit stuk heeft de Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie (N.j.N.) afdeling Bakkum een eerste actie op touw gezet. In die tijd werd er jaarlijks een Milieumarkt gehouden in de bibliotheek van Akersloot. Op deze markt kon iedereen zich oriënteren op een milieuvriendelijker manier van leven. Er waren stands gericht op huishouden, reform, van het IVN, Het Noord-Hollands Landschap, verf, groenboeken uit de bibliotheek, Max Milieu enz. Dit jaar op 7 oktober 1989 was de Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie (N.j.N.) daar ook aanwezig waarbij Ruth de Groot een paar mooie posters had gemaakt met de teksten: "Wordt dat weiland nu woonerf en recreatiegebied? Wie wil dit verliezen?" En daarbij werd een handtekeningenlijst gelegd. Ook de inventarisatiegegevens van gevonden plantensoorten van een excursie van 1 oktober 1989 werden gepresenteerd. Geertje Korf, Marianne Huisman, Loekie Groot en Ruth spraken veel mensen aan. Het was duidelijk dat er veel mensen wilden dat de polder een polder bleef, want 108 volwassen Akersloters (en De Klaas Hoorn en Kijfpolder Bij Akersloot aan het Alkmaardermeer. Zo zou het moeten worden Zo is het gebleven Foto's van de Klaas Hoorn- en Kijfpolder %oa!s hij was en ongeveer is gebleven en %oals hij in de plannen van 1989 %ou moeten worden. WORDT DAT wie WEILAND wil dit NU WOONERF verliez<

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 77