V- Niet lang daarna, in 1916 verkoopt Klaas de Goede de bakkerij aan Piet van Baar. jan de Goede blijft nog enkele jaren in de naastgelegen woning wonen, maar wil uiteindelijk ook weg. Mijn vader heeft belangstelling voor het huis van jan de Goede, hij wil graag weer terug naar de buurt waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht. Vader is geboren aan de Kerklaan in het lange huis, mijn opa en oma hebben daar met hun kinderen gewoond. In het begin was het één huis, later is het huis in tweeën gedeeld en hebben Piet en Geertje Tiebie daar gewoond, later Ab en jans van Sikkelerus en daarna nog andere bewoners, onder andere de familie Oud. Mijn oom Klaas, die vrijgezel is gebleven, bleef in het voorste gedeelte wonen. Hef lange huis aan de Kerklaan is een aantal jaren afgebroken en er gijn twee nieuwe woningen Mijn vader en jan de Goede doen een woningruil. Vader zijn schuit gaat achter de woning aan de Kerklaan. Vader en oom Piet kopen, voordat de oorlog uitbreekt, een vrachtwagen en gaan kolen voor de Volkerenbond vervoeren. Het gevolg daarvan is dat de gebroeders Verduin ook in de brandstofhandel gaan. Vader vervoert goederen met zijn schuit en er worden vrachten met de vrachtwagen vervoerd. De gebroeders Verduin vervoeren tevens kalk van Ruigewaard naar Den Helder, Hillegom en Lisse. Voor de oorlog zijn er nauwelijks nog vrachtwagens en je kan bijna nergens komen met vrachtwagens. Als vader en oom Piet met de vrachtwagen naar Hillegom gaan, zijn ze bijna een hele dag weg. Rijkswegen zijn er nog niet en het verkeer dat er is, gaat over smalle wegen; het dorp verlaten doe je over het sluisje. De provinciale wegen tussen Alkmaar en de Zaanstreek worden omstreeks 1935 aangelegd. In 1942 gaat moeder naar de dokter en vraagt: "Dokter word ik een oude vrouw?"; zij denkt dat ze in de overgang is. Maar de dokter verrast haar met: "Mevrouw Verduin, ik kan u feliciteren u bent zwanger." en negen maanden later op 3 januari in het jaar 1943 word ik, het jongste kind van Pietje en Henk, geboren. Moeder is Zusje Rika met haar broertje Henk

De Groene Valck - Akersloot | 2014 | | pagina 6